Hebrew (Israel)English (United Kingdom)


יו"ר מפעל הפיס


חברים יקרים, מפעל הפיס מניף זה 60 שנה את דגל החינוך לטובת החברה בישראל. הוא בונה כל שנה 50% מכיתות הלימוד ומגני הילדים בישראל, מקים מועדונים ואולמות ספורט, חונך ספריות, קונה מחשבים לתלמידים ומורים
ומחלק מלגות לאלפי סטודנטים. אנו רואים את התרבות כמשלימה ומגשימה את החינוך וכמזון רוחני לאדם. לפיכך שילשנו השנה את התקציב לתרבות ואמנות ונמשיך להשקיע בכל ענפי התרבות והאמנות, תוך מתן דגש על קידום יוצרים, הנחלת תרבות לצעירים ותרומה לפריפריה. מוקד התוכן הקולנועי שנוצר במכללת ספיר ומקודם בפסטיבל קולנוע דרום הוא דוגמה מלהיבה לתפישה זו ולסיסמתנו "כאן מתחילים דברים טובים". בברכת הצלחה והנאה לכל יוצרי הקולנוע ואוהביו!

 

יו"ר הנהלת סינמטק שדרות


השנה חוגגים, פסטיבל קולנוע דרום וסינמטק שדרות 12 שנים לקיומם. ייחודו של הפסטיבל הוא במקום בו הוא מתקיים - בסינמטק שדרות. הרעיון אשר הנחה את הקמת סינמטק שדרות היה ועודנו: קולנוע הוא שפה, נדבך חשוב בתרבות. ככזה הוא צריך להיות נגיש לכול. ההחלטה לקיים את פסטיבל קולנוע דרום בשדרות הייתה ועודנה הכרזה דומה: פריפריה, מלבד היותה ספקית חשובה של נושאים חברתיים, תרבותיים וקולנועיים מרתקים, יכולה לקיים פסטיבל
ייחודי, ישראלי ובינלאומי, שמעניק במה ליצירה שבמרכזה התבוננות אחרת, פורצת דרך בחברה האנושית. סינמטק שדרות נותן במה לכל המגוון של העמדות ביצירה הקולנועית. מעבר לכל מחלוקת, הוא מדגיש את היכולת לקיים שיח ייחודי באמצעות הקולנוע. בפעילויותיו של הסינמטק, שמיועדות לכל הקהלים ולכל הגילאים, הוא מצליח ליצור מכנה משותף תרבותי - קולנוע כמוקד בילוי, מפגש ומחשבה. פסטיבל קולנוע-דרום, שנחשב בצדק לגולת כותרת של פעילות קולנועית מרשימה וסינמטק שדרות, שמהווה אכסניה של מפגש חי בין אנשים בשר ודם מהמרכז ומהפריפריה, הם יצירה שלמה אחת, שמעניקה משמעות לתרבות ולמקום ובעיקר לבני-אדם. בשם הנהלת הסינמטק, תודתנו והוקרתנו לצוות פסטיבל קולנוע דרום ולצוות סינמטק שדרות על פעילותם המרשימה. תודה למנויים הרבים של הסינמטק אשר מספרם הולך וגדל בהתמדה והם מהווים את הגרעין המרכזי שמבטיח את קיומו של הסינמטק. תודה לכל הצופים ולכל התומכים בפעילותם של שני מוסדות חשובים אלו. בשנתו ה 12- פסטיבל הוא מוסד של קבע חשוב לכל שוחרי התרבות שמגלים עניין באדם וביצירתו.

 

ראש המועצה האזורית שער הנגב


השלום והברכה לבאים בשערי פסטיבל קולנוע דרום, המכללה האקדמית הציבורית הגדולה בארץ, מכללת "ספיר" הוקמה לצד אחותה המבוגרת, מכללת "הנגב" ובזכות המוניטין ש"הנגב" צברה. ייסוד מכללת הנגב הוא פרי שיתוף פעולה של 15 רשויות מקומיות בנגב, בהן הובילה המועצה האזורית שער הנגב, אשר הקימה עשור קודם לכן את בית הספר למבוגרים בגבעת "מקורות" אשר ממערב לקבוץ ניר עם. המכללה ממוקמת בלב קריית החינוך "שער הנגב", לצד מוסדות לחינוך, רווחה וספורט שמשפיעים מטובם על כלל תושבי צפון מערב הנגב. אנו, תושבי "שער הנגב", גאים להימנות על מקימי המכללה ותומכים בהתפתחותה לאורך השנים.

מחלקת הקולנוע במכללה הינה ה"ספיר שבכתר", היא רכשה לעצמה מוניטין אדיר ומגדלת דורות של תלמידים, אשר פרשו כנפיים מקצועיות ואנושיות במרחבי שדותינו ובין תושבינו. אני מלווה את פסטיבל קולנוע דרום משנתו הראשונה ומזהה את הטוב והאופטימי שהוא מביא אלינו. שאו ברכה, יוצרים ומפיקים.

בשם תושבי שער הנגב וראשי הרשויות במרחב, אני מאחל לכם הנאה שלמה בימי חגיגת הקולנוע הדרומי.

 

קשת מברכת את באי "פסטיבל דרום" וגאה לתמוך בפעילותו זו השנה העשירית ברציפות. במשך השנים הפך הפסטיבל למוסד חשוב בשיח הקולנועי המקומי, למקום שאליו מגיעים יוצרים כדי לגלות ולהתגלות. כוחה של היצירה טמון בכישרונות הצעירים וביכולתם להתפתח, להתבטא במגוון קולות ולפרוץ דרך. טיפוח היצירה הוא מרכיב מרכזי בהצלחתה, בקיומה ובשגשוגה של התרבות הישראלית. השנה תקיים "קשת" שתי סדנאות: כתב "עובדה", עמרי אסנהיים, יספר על "מאחורי הקלעים" של העבודה. רגע לפני שתכנית התחקירים "עובדה" נכנסת לשנה ה 20- לפעילותה, יתאר אסנהיים מקרוב את תהליך העבודה על כל תכנית: החל משלב התחקיר וההפקה, דרך מערכת הלחצים המופעלת במהלך התחקיר וההתלבטויות הקשות עד השידור ממש. טלוויזיה מחוץ לפריים - מנהלת החדשנות של קשת, מירב שיפמן, תנחה סדנה המסקרת מגמות עולמיות וטרנדים עכשוויים לשיווק תוכן בעידן של מדיה רוויה וריבוי פלטפורמות. המשותף לכל אלה הוא היכולת היום-יומית לעורר בכל יום מחדש את יצר הסקרנות. לגעת ולרגש. תיהנו

 

מנכ"ל הרשות השנייה


הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו מברכת את המשתתפים בפסטיבל קולנוע דרום המתקיים זו השנה השתים-עשרה בשדרות ואת המועמדים לפרסים בקטגוריות השונות בפסטיבל. הרשות השנייה תומכת ביצירה הישראלית ומעודדת אותה ואת היוצרות והיוצרים, ומברכת על קיומו של מפעל קולנועי חשוב זה, שמביא לידי ביטוי את הקולות השונים והמגוונים של החברה הישראלית.
הרשות מייחסת חשיבות מיוחדת לתמיכה בדור ההמשך באמצעות הקרנת הסרטים ברצועת השידור "סנונית יצירה צעירה" של הרשות השנייה בערוצים 2 ו 10- בטלוויזיה. הקרנת סרטי הסטודנטים בטלוויזיה מעניקה ליוצרות וליוצרים הצעירים הזדמנות משמעותית לחשיפה ולקידום מקצועי, ואף תורמת לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע הישראלי בכך שהיא משלבת יצירות חדשות, מרעננות ומעניינות. ההתמדה בקיומו של הפסטיבל והתמודדותכם האמיצה גם בזמנים קשים ומאתגרים באזורכם, ראויה להערכה ולהוקרה של הציבור כולו ובעיקר של שוחרי התרבות והקולנוע. ברכות חמות לכל העושים במלאכה למען קיומו המוצלח של הפסטיבל מדי שנה, ובהצלחה לכל המשתתפים המתמודדים בתחרויות.

 
מאמרים נוספים...
*
עיצוב האתר: אולגה גולצר