פיצ’ינג דוקומנטרי ליוצרים צעירים

פורום היוצרים הדוקומנטרים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ופסטיבל קולנוע דרום ממשיכים את היוזמה שהחלה לפני עשר שנים בפרויקט לקידום יוצרים צעירים. מיזם משותף לפורום היוצרים הדוקומנטריים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, יס דוקו, קרן רבינוביץ לאמנויות – פרוייקט קולנוע ופסטיבל קולנוע דרום. ביוזמתה של אסנת טרבלסי וניהולה של סיגל ואנונו גדיש.

1logo5logo2logo 4logo  6logo3logo

 

 

תחרות קולנוע דרום החדש

זו השנה ה-15 שבה מציג פסטיבל קולנוע דרום, במסגרת התחרות המסורתית, את סרטי הבוגרים שנוצרו בבית הספר לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר על חמשת מסלוליו –קולנוע, טלוויזיה, אנימציה, קול ומוסיקה ותסריט. כמו תמיד, מדובר בטקסטים אודיו-ויזואליים מסקרנים ומרתקים, שצמחו בדרום על קו הגבול בין עזה לשדרות. התחרות מהווה קרש קפיצה עבור יוצרים צעירים בתחילת דרכם אל העולם המקצועי בישראל ובעולם, ונקודת חיבור  עם עולם זה. מידי שנה, בוגרי בית הספר שמציגים את סרטיהם בתחרות זוכים לאחר מכן לתהודה ופרסים בארץ  ובעולם.

תחרות סרטי הבוגרים היא חלק מתפישת עולם רחבה יותר, שמציעה ליוצרי הקולנוע מהדרום מרכז תרבותי בפריפריה. מרכז שבו חרות, הבעה אמנותית וחופש ביטוי חברתי ופוליטי עומדים במרכז היצירה. מרכז תרבותי, שמאמין ביצירות המתמודדות עם הזהות והשונות של כל אחת ואחד מהיוצרים מתוך אמונה שרוח האדם החופשית, על שונותה ורבגוניותה, היא הנכס הגדול ביותר שיש לכל חברה אזרחית ותרבות אותנטית.

שופטים:

מיה דרייפוס

מיה דרייפוס

במאית ותסריטאית בוגרת החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב. לאחר הצלחת שני סרטיה הקצרים “שעווה זה כואב” ו”ביקור חולים” בפסטיבל קאן וברחבי העולם, השלימה את סרטה העלילתי הראשון “ההיא שחוזרת הביתה” שזכה בפרס סרט הביכורים, השחקנית והצילום בפסטיבל ירושלים ובנוסף גרף את פרס שחקנית המשנה בפרסי אופיר. מרצה בחוג לקולנוע וטלווזיה באוניברסיטה תל אביב ובמכללת בית ברל. בימים אלה עובדת על סרטה השני, “כביש הסרגל”, מותחן בלשי המתרחש בעפולה- זוכה מענקי פיתוח מטעם עמותת נשים בתמונה וקרן רבינוביץ. חובבת חתולים.

אורי ברבש

אורי ברבש 2

בוגר London Film School. ביים עשרות סרטים דוקומנטאריים, דרמות, וסרטי עלילה שהוקרנו בארץ ובעולם. בין הסרטים שביים: “מאחורי הסורגים” (שישה פרסי האקדמיה הישראלית, בפרס המבקרים בפסטיבל וונציה, בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס האוסקר), “אחד משלנו” (בחמישה פרסי האקדמיה הישראלית), “משפט קסטנר” (דרמה ב- 3 פרקים, פרס האקדמיה הישראלית), “קו – 300″ (דרמה בת 5 פרקים) “טירונות” (דרמה, פרס מסך הזהב), “מיי פירסט סוני”- דרמה בת 12 פרקים (פרס וולגין בפסטיבל י”ם), “אביב 1941″,(קופרודוקציה פולנית ישראלית). “האמת העירומה” (דרמה בת 16 פרקים. נרכשה לרימייק בארה”ב ובאירופה). “באר חלב באמצע העיר” תיעודי על שירה צעירה. וסרטו האחרון 2015 “קאפו בירושלים” (ציון לשבח בפסטיבל הקולנוע היהודי בירושלים). ב-1990 נבחר לבמאי העשור בקולנוע הישראלי- המכון הישראלי לקולנוע. 2012 – פרס אומנות הקולנוע של משרד התרבות.

ארנו היי

photo A. Hée

ארנו היי הוא מבקר קולנוע וחבר בצוות הניהול האמנותי של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בבלפורט, צרפת. הוא מרצה בבית הספר הגבוה לקולנוע לה פמיס בפאריז שם הוא מלמד ניתוח קולנועי של סרטים בשיתוף עם המכון האירופאי ללימודי קולנוע.

סמואל בלומנפלד

Le journalist Samuel Bluenfeld photographier au siege Le Monde en 2013

סמואל בלומנפלד הוא עיתונאי צרפתי ותיק ומוערך הכותב כבר עשרים שנה בעיתון לה מונד על קולנוע ותרבות אמריקאית. הוא מחברו של ספר ראיונות עם הבמאי בריאן דה פלמה ושל ביוגרפיה של הבימאי הפולני מיכאל וישינסקי, שביים את הדיבוק. לאחרונה סיים לכתוב ספר נוסף אודות הבימאי ויליאם פרידקין.

דגנית אטיאס גיגי 

dganit

מתחילת שנות ה90 עוסקת בתפקידי תוכן רבים: תסריטאות, עריכת תסריט, עריכת תוכן, ניהול תוכניות, פרוגמינג, ניהול ערוצים (ערוץהילדים וערוץ לוגי). ב6 שנים האחרונות מנהלת הפקות המקור שלyes. תחת אחריותה הופקו בשנה אחרונה “שטיסל”, “פאודה”, “האחיות המוצלחות שלי”, “להרוג את סבתא”, ו”רון” סדרה שפותחהבמסלול הטלוויזיה במכללת ספיר.

 

יוצר ויצירה

פרס יוצרים צעירים מבקש לסלול דרך ליוצרים אשר בוחרים ליצור סרטים, ומתקשים לעשות זאת בשל העדר מימון ומשאבים הפקתים. הפרויקטים שיבחרו הינם פורצי גבולות שעוסקים בטקסטים ייחודיים ומאתגרים, המביאים לידי ביטוי את שפתו הקולנועית הייחודית של היוצר. פרויקטים המציעים לצופים מסע קולנועי, לא תמיד ברור ומוגדר, אבל תמיד מלא באנושיות ובאהבת אדם. יוצרים שמעיזים הן מבחינה צורנית והן מבחינה תכנית, ואנו מתעניינים במסע שהוא לא רק מסע נרטיבי, אלא גם מסע צורני המחפש אחר דרכים חדשות של מבע קולנועי. מסע שאין בסופו סימני קריאה, אלא דווקא שורה של סימני שאלה מסקרנים ומרתקים.

מהות הפרס - עד 4 פרסים ייעודים בסך כולל של כ-70,000 ₪ יוענקו ליצירה אודיו-ויזואלית, מאחד או יותר מהסוגים הבאים: 1. פיתוח תסריט לסרט עלילתי באורך מלא, ו/או בשלבי פיתוח של סרט תיעודי 2. השלמת הפקה של סרט עלילתי באורך מלא ו/או סרט תיעודי אשר נמצאים בשלבי הפקה מתקדמים

פיצ’ינג מסלול טלוויזיה, מכללת ספיר

כמדי שנה מקיים ביה”ס לאמנויות הקול והמסך את אירוע הפיצ’ינג לתכניות וסדרות טלוויזיה בפסטיבל. באירוע יציגו סטודנטיות וסטודנטים נבחרים הצעות לפרויקטים ופורמטים טלוויזיוניים בפני פאנל אנשי מקצוע מהתעשייה. הפרויקטים המבטיחים יזכו במענק פיתוח לצורך תמיכה בפיתוח והפקת פיילוט.

שופטים בפיצ’ינג:

אלעד קופרמן – מנכ”ל אנדמול שיין  ישראל

elad kuperman (2)

מפיק ויוצר טלוויזיה ישראלי. הקים את “קופרמן הפקות” ב 2002. אחראי על הצלחות רבות בטלוויזיה הישראלית כמו “האח הגדול”, “רמזור”, “אבודים באפריקה”, “חי ב-LA LA לנד”, “מתים לרגע” ועוד.ב2013 חלק מהחברה נקנתה ע”י חברת ההפקות הבינלאומית “אנדמול שיין”.

גל זייד – מנהל מחלקת דרמה וקומדיה, אנדמול שיין ישראל

gal

יוצר, תסריטאי ושחקן. היה שותף להצלחות “חטופים”, “רמזור”, “פלפלים צהובים”, “עבודה ערבית”, “בני ערובה”, “חברות”, “אלנבי” ועוד במסגרת ניהלו בעבר את מחלקות הדרמה בקשת ובערוץ עשר. כמו כן יצר את הסדרות הבאות בהוט: “האלופה” (עונה ראשונה) “חסמב”ה” ו”מתים לרגע”. בימים אלה מפתח סדרות דרמה וקומדיה נוספות שיגיעו למסך הישראלי והבינלאומי בשנתיים הקרובות.

רוני פרי – המפיקה הראשית של yes

ronny perry

מנהלת הדרמה של yes  בין השנים 2010 – 2015, לקטורית בyes  דוקו וכיום המפיקה הראשית של yes. בין הסדרות שהובילה כמנהלת דרמה: “תא גורדין”, “בלו נטלי”, “אורים ותומים”, “אבודים באפריקה”, “המשרד”, “נויורק”, “רון” – הסדרה שפותחה במסלול הטלוויזיה בספיר ועוד.

 

יום רביעי / 8.6.16 / 14:00 / מרכז נתיבים

באירוע יוענק לזוכים פרסים מטעם אנדמול-שיין ישראל  ומטעם yes טלוויזיה בלוויין

  yesלוגו אנדמול שיין ישראל חדש - שורה