סלינה מורגה נולדה ב-1973 וגדלה בעיר פראנה שבארגנטינה. היא בימאית, תסריטאית ומפיקה. בגיל 17 עברה מורגה לבואנוס איירס והחלה ללמוד קולנוע ב"אוניברסידאד דה סינה" במסלול מעשי מיוחד המכשיר קולנוענים עצמאיים. את התואר שלה בבימוי קולנועי קיבלה ב-1996. לאחר כמה שנים בהם יצרה מספר "סרטים קצרים, ביימה מורגה את סרטה הארוך הראשון "אנה והאחרים

הסרט שהוא פורטרט עדין, מדויק ונוקב של אשה צעירה שחוזרת לעיר הולדתה, זכה להצלחה רבה, הציג בפסטיבלים חשובים כמו ונציה וטורונטו ואף זכה במספר פרסים בינלאומיים. סרטה השני, "שבוע לבד", זכה להקרנת בכורה בפסטיבל ונציה ב- 2008 והוצג בפסטיבלים חשובים כמו רוטרדם, לונדון וסלוניקי. סרטה השלישי, "הצד השלישי של הנהר", הופק על ידי הבימאי האמריקאי החשוב מרטין סקורסזה, שלקח אותה תחת חסותו, והוקרן כחלק מהתחרות הרשמית של פסטיבל ברלין.

סרטיה של מורגה מתאפיינים בגישה ריאליסטית מאוד ובמינימליזם אסתטי, והיא מרבה לחקור בהם את חייהם של צעירים בארגנטינה, על הבעיות ועל החוויות הייחודיות שמאפיינות אותם ואת דורם. במקביל למפעלה היצירתי-אמנותי ,מורגה היא גם מורה מוסמכת לקולנוע במרכז לחקר סינמטוגרפיה (Centro de Investigación Cinematográfica) בית ספר יוקרתי וחשוב לקולנוע, טלוויזיה ותיאטרון הממוקם בלב בואנוס איירס.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————