אחרי שנים בעיתונות חיים ריבלין כבר מורגל בסיפוריהם של אחרים והוא ממשיך לספר אותם גם בצילומי הרחוב המרתקים שלו, סיפור שלם בפריים אחד בודד שנשלף מתוך תנועה שאיננה נגמרת.

בעינו הרגישה לוכד ריבלין את ערכו האמיתי של הרגע ויופיו. לעיתים משעשע, לעיתים עצוב, לעיתים אירוני או מוזר, אך מעל לכל ותמיד – אנושי ונוגע ללב. בתזמון מושלם מתוך נקודת מבט רגישה ויצירתית הוא מתעד מציאות שכולם מצליחים לראות בחטף, חולפים על פניה אך לא עוצרים להתבונן. בתוך ההתרחשות הרחבה ובאינטואיציה של צייד, ריבלין רואה את התמונה לפני שהיא מתעצבת ויודע לזהות בדיוק באיזה שנייה להקפיא את הרגע ולהנציח את מה שזימנו לו החיים.

בצילומיו מתועדים האנשים "הרגילים" ואלו שמתחת לרדאר, במקומות שכולנו מכירים ובכאלה שקשה למקם היכן ומתי צולמו, בסיטואציות מחיי היום יום או ברגעים כמעט סוריאליסטיים, את כולם הוא מנכיח בתמונות פואטיות ומוקפדות על אף חוסר התכנון שביצירתן.

בתערוכה מוצגות יותר מ-60 תמונות שנבחרו מתוך האוסף המרתק של ריבלין שנמצא במלואו ובעצם נולד בגלריית האינסטגרם שלו. רוב הצילומים הם בעיקר מעירו ירושלים, שם נולד וגדל ומרחובות אחרים במקומות אחרים בארץ ובעולם. בכולן ניכר כי ספג במהירות את הסובב ואת הסובבים אותו, והעניק להם ביטוי ופרשנות משלו בצילומים המשקפים את המקום כפי שראה אותם בעינו, ומבעד לעדשת המצלמה.

תמונתו הוצגה בתערוכת Street Art Photography, תערוכת צילומי רחוב בגלריה בנמל יפו, חלק מתמונותיו מוצגות ב"קפה של איציק" בירושלים.

LIFE היא תערוכת הצילום הראשונה של חיים ריבלין, עיתונאי חדשות 2

*אירוע פתיחת התערוכה יתקיים ביום א' בשעה 19:00 בקפה גותה 

אוצרת התערוכה: לינור אללוף

Logo ZM A4  gvanim