זהו יום חמישי, ואלו ימי תחילתה של מלחמת לבנון השנייה.  לאחר שנה של היעדרות, יואל, 27, חוזר מתל אביב לקיבוץ ילדותו שעל גבול לבנון, לצורך קבורת גופתו של אביו שנפטר שנה קודם לכן ותרם את גופתו למדע. עם הגיעו הוא מגלה כי אחיו הצעיר והמופנם מיכה, 19, חייל סדיר בסיירת גולני, אמור לחזור לצבא במוצאי שבת בכדי להיכנס לחזית הלבנונית המדממת, אך הוא מגלה סימנים מדאיגים של חרדה.

אחיהם הבכור והמיליטנטי – איתי, 31, מחליט להעביר את מיכה סדרת חינוך אינטנסיבית במטרה לשבור למיכה את הפחד ולהכריח אותו להתגייס. יואל שהיה קצין קרבי, אך יצא על סעיף נפשי מהצבא, מצטרף אל אחיו בסדרת החינוך האלימה והאינטנסיבית ומוצא עצמו נשאב חזרה אל העולם האלים של מורשת אביו. במפתיע המסע משפיע גם עליו והוא מגלה בעצמו את הצדדים האלימים והחייתים אותם ניסה בכל כוחו להדחיק. לאחר שאחד מבני הקיבוץ וחברו הטוב של יואל נהרג במלחמה, יוצא המסע מכלל שליטה ומכריח את יואל לקבל החלטה גורלית ולענות לשאלה: כמה רחוק ילך אדם כדי לא לעשות את המוטל עליו?

יונה רוזנקיאר – במאי ותסריטאי:

בן 35. בחור נחמד שנולד וגדל בקיבוץ יחיעם וגר בתל אביב. בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב.  ביים שני סרטים קצרים וכתב אחד נוסף שזכו להצלחה והוצגו בפסטיבלים רבים ביניהם: ונציה, בוסאן, קלרמונט פראן ועוד. בנוסף לסרט "קיץ" (שקיבל מלגת פיתוח מקרן הקולנוע הישראלי), עובד על "הדרך לאילת"- סרט באורך מלא (חממה הבינ"ל של סם שפיגל  2016) וכותב דרמה יומית להוט.

קובי מזרחי -מפיק:

בן 30, בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. הפיק פרויקטים באורך מלא של שת"פ ישראלי-פלסטיני "ספורט" (2015, פסטיבל רומא, סאו פאולו), "מים" (2012, פתח את שבוע המבקרים בפסטיבל ונציה, זכה בפרס אמנסטי הבינ"ל) ו"רגע י-ם 2012" (פסטיבל ירושלים). הפיק את העונה השניה של הסדרה "24 שעות עם…" ששודרה ב"שידורי קשת" וערוץ 8 ואת "טעמים מרמת הגולן" לערוץ האוכל וערוץ 10. מפיק קרן פרלוב 2013-2016. בנוסף הפיק  13 סרטים קצרים זוכי פרסים שהשתתפו בפסטיבלים בינ"ל רבים. בימים אלה מפיק את הסרט "הצפה", עלילתי באורך מלא, בימוי: אברהם שלום לוי, שמבוסס על מחזה, ונמצא בשלב פוסט-פרודקשן.

צוות

מפיק/ה: קובי מזרחי | תסריט: יונה רוזנקיאר