הקרנת סרטים קצרים ושיחה

פיוטר דומלה נולד ב-9 ליולי 1956 בוורשה. הוא במאי, אנימטור וסופר, וכן עוסק בעיצוב סט קולנועי, בעיצוב פוסטרים ובאיור. הוא ידוע בטכניקת האנימציה שלו. כשלמד פיסול גילה ששריטת דמויות על גבי גבס צבוע יכולה ליצור אנימציות יפיפיות. זוהי רק אחת הטכניקות של השיטה הקרויה אנימציה דסטרוקטיבית, שבה דמות אחת נמחקת (במקרה זה צובעים מעליה) ובמקומה מציירים את הפריים הבא של הרצף.

הנושאים המרכזיים של דומלה ודרך הצגתם מזכירים את עולמו של הסופר פרנץ קפקא. סרטו "החטא ועונשו" נכלל ב"מופע המופעים של אנימציה".
דומלה הוא פרופסור בבית הספר הלאומי-פולני לקולנוע. הוא גם לימד כפרופסור אורח במכללה לאמנות "קונסטפאק" בשבדיה ובאוניברסיטת הארוורד בארה"ב. סרטיו זכו ביותר מ-90 פרסים בינלאומיים, ביניהם ה"גרנד פרי" בזגרב, ופרסים בקרקוב, אספינו, אמסטרדם, מונטריאול, ואוטווה.

נפש כנועה (1985), 11 דקות

עיבוד חופשי לסיפור קצר של דוסטוייבסקי, שמציג באופן חזותי ללא מילים דרמה על אישה צעירה במערכת יחסים עם גבר שמבוגר ממנה בשנים רבות.

פרנץ קפקא (1991), 16 דקות
סרט דוקומנטרי בהשראת יומנים, תמונות משפחתיות וצילומים שמציג את פראג בסוף המאה התשע-עשרה, תוך ניסיון ליצור סרט אינטימי ודמוי חלום.

היפוז (2014), 13 דקות
בהשראת בלט עכשווי, הסרט מתאר מאבק בין גברים, נשים וילדים, שחובק בתוכו תשוקה, תוקפנות ורכות, ומציב שאלות לגבי טבעו של האדם.

ד"ר פרסונה מציג (2010), 8 דקות
זוהי פרודיה על מופע טלוויזיוני של איש זקן, שמציג דמויות ואירועים מגוחכים בהומור מאוד מסוים. הסרט מתבסס על דיאלוגים בקולותיהם של שחקנים פולניים ידועים.