"שירה על הבר"- המוסיקאים קובי אוז ואלון אולארצ'יק נפגשים עם המשוררים רועי חסן ואלקס ריף למפגש הדן בחוויות ההגירה והקליטה בישראל דרך החוויות והאמנות שלהם. מפגש המשלב מוסיקה, שירה ושיחה. במסגרת "חודש הקריאה" של משרד התרבות.

למרות שמדובר באחת החוויות המשותפות לרוב הישראלים כמעט ולא ניתן ביטוי לחווית ההגירה לישראל בשיח ובתרבות שלנו. העלייה ארצה מזמנת איתה לצד הזדמנויות חדשות גם קשיים שנובעים מהמפגש עם עולם ותרבות חדשים הן לבני הדור הראשון להגירה והן לבני הדור השני. המשתתפים – מוזיקאים ומשוררים – שעלו לישראל בעצמם או שהם בני הדור השני לעלייה/הגירה, יציגו את חוויותיהם וחלקים ביצירה שלהם שמושפעים מחוויות אלה.

משתתפים: קובי אוז – בן לעולים מתוניסיה, גדל בשדרות, אלון אולארצ'יק – בן לעולים מפולין, עלה לארץ בגיל 6 וגדל בנתניה ובבת ים, רועי חסן – משורר חבר קבוצת "ערספואטיקה", נולד וחי בחדרה, אלקס ריף – משוררת חברת קבוצת "דור 1.5", עלתה בגיל 5 מאוקראינה, גדלה בנתניה.

חגיגה של ספרות עברית ב"חודש הקריאה":

שבוע הספר העברי הוא מסורת וותיקה ואהובה שהתחילה עוד בשנת 1926. לפני שש שנים יזם משרד התרבות והספורט את "חודש הקריאה" – חודש שלם של חגיגות המלווה את שבוע הספר ומטרתו מתן ביטוי לעולם הספר והשיר באמצעות שפע אירועים ופעילויות שכולם פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. השנה, לצד הארועים המסורתיים בספריות, ייתקיימו ברחבי הארץ מגוון ארועי ספרות ושירה במקומות שהם לא בהכרח המובנים מאליהם – בשווקים, בברים, ואפילו בבתי כנסת. במהלך חודש יוני תתפרש ברחבי ישראל מניפה רחבה של עשרות פעילויות משמחות ומעוררות מחשבה שמתחילות במילה הכתובה על גווניה השונים ומובילות את המשתתפים אל עולמות תוכן שונים המשקפים את ההוויה הישראלית.