קולנוע פורץ גבולות  – פנתר לבןמדרש קולנוע

במסגרת אירועי "קולנוע פורץ גבולות" בפסטיבל קולנוע דרום יתקיימו השנה אירועים מיוחדים ביישובים נוספים. במסגרת זו תתקיים הקרנה מיוחדת של הסרטפנתרלבן,בבימוידנירייספלד ביחידת הנוער העירונית באופקים. לאחר הסרט תתקיים סדנא ושיחה עם הבמאי ועם השחקן זאב רווח.

הסרט פנתר לבן מגולל את סיפורו של אלכס מנשייב, מתאגרף ממוצא רוסי, המצטרף לחבורה של רוסים לאומנים כתגובה להפניית עורף של החברה הישראלית, הדוחה אותו ואת משפחתו.  מפגש רב משמעות בין דוד אוחנה, מאמן אגרוף מזרחי-מסורתי מטבריה, מובילה את אלכס להפוך למתאגרף מקצועי ובעל פוטנציאל במועדון. אלכס נסחף לרומן עם יסמין, בתו של דוד, ולראשונה בחייו מוצא את עצמו שייך לחברה הישראלית. אלכס נקרע בין נאמנותו לחבורה הרוסית שבראשה עומד אחיו יבגני, לבין ההזדהות שלו עם ערכיו של דוד, הגורו החדש שלו.

פנתר לבן מתמודד עם דילמות כואבות בחברה הישראלית ומעלה את השאלות מיהו ישראלי, והאם נוכל לחיות כולנו כחברה אחת למרות הפערים, הזעם והמתיחויות האופיינים למציאות הישראלית.

האירוע הוא פרי שיתוף פעולה בין קולנוע דרום, נטועים – אופקים: קבוצת מנהיגות סטודנטים בשיתוף ארגון ממזרח שמש וקהילת נס ויחידת הנוער העירונית, אופקים.

יום ד' \ 8.6 \ 19:30 יחידת הנוער העירונית, אופקים

 

סמל עיריית אופקים מתנס אופקים קרן פוזן לוגו כיח איכות גבוהה לוגו ממזרח שמש לוגו  מרכז הצעירים

פדרציית ניו יורק  אחוזת נגב