אליעזר בוצר ואיל סעיד מאני במופע מיוחד ומרגש לכבוד פסטיבל קולנוע דרום בוצר הוא נווד בחייו,בשיריו הוא מנסה לפלס לעצמו דרך.
הדרך רצופה בשאלות, התמודדויות , וידויי ,כמיהה וביקורת מתוך אהבת העם והארץ ורצון לחברה מתוקנת. במסע הנוקב המתנקז להופעה, אי אפשר להישאר אדישים. לפני הכל בוצר הוא אדם של מילים. שיריו שוברים סטריוטיפים ומסירים עטיפות של מגזריות ודעות קדומות. השירים יוצאים מעומק הלב ונכנסים בגובה העיניים ,אדם לאדם. אלבום הביכורים של בוצר “הפרעות.קשב.ריכוז” זכה להכרה רבה ומנותן אותותיו מפסטיבלי ברחבי הארץ ועד לפלייליסט של גלגל”צ .

אייל סעיד מאני, הוא נגן טאר המקיים מסורת מוסיקלית בת אלפי שנים שהועברה מאב לבן וממורה לתלמיד. ביצירות שבמופע, הוא משלב בין המסורת המוסיקלית הפרסית הקדומה ובין קומפוזיציות מודרניות. שילוב שבא לידי ביטוי גם בכלי הנגינה המשתתפים במופע. מאני הוא מלחין ומבצע בחסד הפותח צוהר אל המוסיקה השורשית. דרך מסעו הפרטי מהאסלאם והסופיזם ועד ליהדות, מגולל הרב סיפור של תרבות שלמה וחשובה ומאפשר לכולנו להיפתח ולגלות מחדש ניגונים נשכחים ביצירות מקוריות.

במופע זה, מופיע מאני עם אנסמבל “מכילתא” המכיל חבורה גדולה של נגנים מוכשרים המנגנים בהרכבים שונים, שהתלכדו סביבו המשלבים נגינה בכלים פרסיים עתיקים: “טאר”, “זארב”, “ניי” ו”קמאנצ’ה”, לצד הרמוניות מפתיעות של גיטרות, בס, קלידים וסט תופים.

איל סעיד מאני ואנסמבל מכליתא
https://www.youtube.com/watch?v=fkl56UaDo7g

איל סעיד מאני

יעלו ויבואו על הבמה :

שירה-אליעזר בוצר
גיטרה חשמלית-דניאל וייס
גיטרה בס-אלכס הולינס
תופים-שרון פטכובר
קלידים-חיים וייס
סאונד-גבריאל מנדל

אנסמבל מכילתא:

שירה וטאר- אייל מאני
זארב -ערן בנימיני
גיטרה בס -אסף רבי
נאי -יצחק ונטורה
טאר- אביב קמינר
קלידים- עמר ריז’י
גיטרה חשמלית- יונתן פרץ