התבוננות אל עולם מבקשי המקלט הכלואים במתקן חולות, שהוקם ככלא פתוח למבקשי מקלט שהתבססו בארץ והפכו למנהיגי קהילות בערים שונות בארץ. מטרת הכלא, הממוקם בקציעות, מרחק שעה וחצי נסיעה מהעיר הקרובה, היא לשכנע את המנהיגים לשכנע את חבריהם לעזוב את הארץ, וזו התחנה האחרונה לפני גירוש. למרות בג”ץ הורה פעמיים להרוס את המתקן, הוא ממשיך לפעול. השוהים בו יכולים לצאת בכל יום בבוקר ולחזור בשעה קבועה בלילה. המאחרים נענשים בבידוד. בתוך המתקן אסור להם לעבוד, אסור להם ללמוד עברית, אסור להם להכניס אוכל מבחוץ ואסור להם להחזיק רישיון נהיגה. כלואים ללא מטרה.

ארבע נקודות מבט שונות אל עולמם של הכלואים:

1. תלמידי מסלול אנימציה ומסלול עיצוב פסקול מ’ספיר’ מתעדים סיפורים של מבקשי מקלט ומספרים את הסיפור התיעודי באמצעות אנימציה בטכניקה של חול ומלח.

2. תלמידי התכנית לתואר שני בקולנוע ב’ספיר’, ביחד עם סטודנטים לקולנוע מהאקדמיה הגבוהה לאמנות בפראג – FAMU, בסדנת סרטי מסע, מספרים את סיפורו של ג’מל, מנהיג ופעיל בסודן אשר הצליח לברוח ממעשי טבח במשפחתו. במסע ארוך דרך לוב ומצרים, הגיע לישראל לפני למעלה מ 6 שנים, התקבל לעבודה במלון מפואר באילת, והיה ממנהיגי הקהילה הדארפורית שם. כבר שנה וחצי כלוא במתקן חולות ללא אשמה וללא משפט.

3. יצירת קולנוע גרילה בתוך מתקן חולות – קבוצה של כלואים מדארפור משתמשים באמצעים הכי בסיסים של מצלמה ישנה ומחשב, גרין סקרין ואפליקציות טלפוניות, על מנת ליצור סרטי תעמולה ועידוד לחבריהם שנשארו בסודן בכדי שלא ירתעו וימשיכו במהפכה ובמרידה. אחד מראשי הקבוצה, באשיר, הקים ערוץ יו טיוב Darfur Movie ויחד עם חבריו הכלואים לא מפסיקים לשדר את סרטיהם מ’חולות’ בעולם.

4. “כופר נפש”, סרטה עטור הפרסים של קרן שעיו שהוקרן בכל העולם, מספר את סיפור הפליטות של ארתיריאים הבורחים משלטון הדיקטטורה דרך שדרנית רדיו ארתריאית שחיה בשבדיה. ההקרנה של הסרט בנוכחות היוצרת, מיד בתום הסדנה.