בשנים האחרונות מתעוררת מגמה חדשה ברחבי העולם של שימוש הולך וגובר בקולנוע, טלוויזיה ווידיאו למטרות של חינוך ולמידה. מחנכים ואנשי חינוך מתקדמים רבים עושים צעדים נועזים בשימוש בפדגוגיה הקולנועית (סרטים, קטעי וידיאו, שילובים של ניו- מדיה ועוד), על מנת להגביר את ההנאה שבלימוד. מורים אחרים אף יוצרים סרטונים מצליחים בעצמם.

הED-MEDIA עושה את צעדיו הראשונים גם בישראל, ומאגרי תוכן דיגיטליים, סרטוני רשת ותכניות טלוויזיה מפתיעות מקבלים מקום משמעותי בקרב מורים, הורים ותלמידים,  ומאפשרים מבט רענן וחדש על הקשר שבין חינוך, קולנוע וטלוויזיה.

במושב זה נעקוב אחר המגמות המרכזיות בתחום בארץ ובעולם, נציג את הגופים הפועלים בזירה, נקרין סרטי לימוד מובילים וחדשניים ונבחן את הרומן המפתיע בין הקולנוע לפדגוגיה ובין הבידור לחינוך.

המושב מיועד לאנשי חינוך והוראה, יוצרי ניו מדיה, ואנשי קולנוע וטלוויזיה המתעניינים בדרכיו של המדיום הוויזואלי להשפיע על מחשבה, תודעה ולמידה.

מגישי המושב:

גידי יהושע -  מרצה לקולנוע וטלוויזיה במכללת ספיר, בוגר בית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל, עורך טלוויזיה בכיר ויוצר פורמטים. בעל תארים בפסיכולוגיה, בקולנוע ובמדע המדינה.

רן לנדאו – במאי ויוצר טלוויזיה, יזם תרבות. בוגר ביה”ס “סם שפיגל” לקולנוע. ביים ויצר סדרות וסרטים דוקומנטריים, סדרת דרמה ומערכונים עבור ערוצי טלוויזיה בישראל.  בשנים האחרונות מביים ויוצר פורמטים טלוויזיוניים לשוק הבינלאומי, זוכה מלגת Entertainment Master Class בברלין.