שלושה סרטים דוקומנטריים קצרים  בשלבי עבודה אשר הופקו על ידי משתתפי סדנת בימוי משותפת לבית הספר לאמנות הקול והמסך במכללת ספיר ובית הספר לקולנוע בפראג – FAMU.

שלושת הסרטים מצולמים במרחבי המדבר בישראל ובאזורי הספר של מורביה, על גבול צ׳כיה, פולין וסלובקיה. כל קבוצה יצרה סרט סביב נושא טעון אחר שבמרכזו עומדות דמויות, נופים וסיפורים, המתרחשים מחוץ למציאות המוכרת.

Land Escape -  מתאר יחסים שבין קהילה מוחלשת בפריפריה החיה תחת ענן כבד של תעשייה רעילה והרסנית לאנשים החיים לידה. מנגנון הקבלה של החיים בקהילה מלמד אותנו מדוע ניתן להמשיך לשלוט באנשים אלו ללא הנד עפעף.

יוצרים – שירי בר און, תומאש פבלק, אורית צדיקביץ׳ , קוויטה פריבילובה.

ג’מאל – סיפורו של גולה פוליטי מדרפור שאחרי שנים של נדודים וסכנות בסודן מצרים ולוב הגיע לישראל וחשב שמצא מקלט עבודה ובטחון אך נכלא במתקן חולות שבגבול מצרים. כעת הוא נאבק כנגד גירושו לארץ בה כנראה יוצא להורג אך מבקש להמשיך ולחיות בשלום מול שלטונות ההגירה בתקווה שיוכל להנצל; דמות נוספת בסרט היא צ׳אנג, ראפר צועני החי בצ’כיה ונאבק להשמיע את קולם של המיעוט הרומאני בצ׳כיה, ובמקביל עובד עם המשטרה הצ׳כית בכדי לנסות לחפש פתרונות לאותה אוכלוסייה פצועה מהמשטר.

יוצרים – דמיאן קייטרגודסקי, תרזה ברנטקובה, גל נעים, פיונה זיגלר

סודני לארוחת בוקר – מציג מסע מר וכואב של ארבעת חברי הקבוצה אל מול כאבן של הדמויות החיות באזורי הפריפריה הבלתי נראים בנגב בישראל או במורביה שבצ׳כיה. המחלוקות, המריבות והוויכוחים בין חברי הקבוצה גוברים על הסיפורים אותם הם פוגשים עד שהם מגיעים לבית משפחה צועניה בפרבריה העניים של העיר אוסטרבה. סרט שיש בו כעס, כאב והרבה הומור, גם אם שחור לעיתים.

 יוצרים – שרון שלי ברעם, חנה נאבקובה, אשרת שטרן מרטין קוהוט

בהנחיית פרופ׳ אבנר פיינגלרנט, ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר ומרטין רזניצ׳ק, סגן נשיא בית הספר לקולנוע הגבוה בפראג FAMU.