בהמשך למסורת המתקיימת פעם בחודש ב”פאב שדרות” פסטיבל קולנוע דרום מציג מהדורה חגיגית של הערב בו מתכנסים נשים וגברים ומוצאים את מקומם על ספסלי העץ, מושבי הקולנוע המשומשים והמדרגות שמקיפות את רחבת הפאב הקטנה. בערב האחד הזה הרמקולים של הפאב מושתקים ואפשר לשמוע את רחשי העיר ואת נקישת כוסות האלכוהול. האווירה מעוצבת כך שכל מי שצמא להשמיע את מילותיו יוכל לעשות זאת לאוזניים שצמאות לשמוע. אין במה, אין מיקרופון ואין תאורה מיוחדת. האווירה דורשת הקשבה, אך רק ממי שרוצה להקשיב. המילים יוצאות מפיהם של כל מי שרוצה להשמיע בין אם תכנן מראש להקריא או בין אם תקפה אותו גחמה שגרמה לו לעמוד על כסאו ולבקש את תשומת לב הקהל. אנשים יושבים בכיסאותיהם או נעמדים, מרימים את ידם ומבקשים את אוזניי ועייני הקהל המפוזר ברחבת הפאב – צליל כוסות הבירה והקשבה מוחלטת לאדם שמשמיע את עולמו.

הערב הזה נולד כדי לאפשר לכל אחד ואחת להשמיע כל מה שנראה להם ראוי להקשבה.  אין נושא, אין תו-תקן ואין ז’אנר. יש מילים שנאמרות, נזעקות, נלחשות, מדוקלמות ומוקראות. ויש אוזניים ששומעות.

יוצר הערב: אורי שאכטר

בין המשתתפים בעבר: רועי קונדה, רועי חסן, ישראל דדון, איתמר קדושביץ, מיכל חג׳ג׳, רז בן-דוד, נועם נוי, עדי קיסר, סיגלית בנאי, דוד סיסאי, יונתן קונדה, עומר ג׳ימבו ג׳יי, גילי נוי ועוד…
אורח מיוחד: שמעון אדף
11032006_1582862498669114_8808421457078774110_n

צוות

צוות נוסף: עיצוב הבאנר -טל רז