פיצ’ינג דוקומנטרי ליוצרים צעירים

פורום היוצרים הדוקומנטרים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ופסטיבל קולנוע דרום ממשיכים את היוזמה שהחלה לפני עשר שנים בפרויקט לקידום יוצרים צעירים. מיזם משותף לפורום היוצרים הדוקומנטריים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, יס דוקו, קרן רבינוביץ לאמנויות – פרוייקט קולנוע ופסטיבל קולנוע דרום. ביוזמתה של אסנת טרבלסי וניהולה של סיגל ואנונו גדיש.

חבר השופטים:

גילי גאון:

גילי גאון

עורכת תוכן אחראית ב”רשת” ערוץ 2 -  פרויקטים בתחום הדוקו, דוקו-ריאליטי והתוכנית “המערכת עם מיקי חיימוביץ”.בוגרת בהצטיינות ביה”ס לקולנוע וטלויזיה ע”ש סם שפיגל בירושלים. בימאית ויוצרת דוקומנטרית, בין סרטיה: עיראקנ’רול, אלמנות זה עובר בגנים, מדינת הזאבים, הבלוק.

 זכייה בפרסים: פרס ראשון בפסטיבל סרז’י פונטווה בצרפת, פרס ראשון בפסטיבל אבנסי באוסטריה, פרס ראשון בפסטיבל פיטיליאנו באיטליה, ציון לשבח ופרס חבר השופטים בפסטיבל סן-פטרבורג ברוסיה. פרס ראשון על המוזיקה בפסטיבל פאלמה-דה-מיורקה-ספרד. השתתף בעוד כ- 30 פסטיבלים בינלאומיים.

גיא לביא:

גיא לביא

 גיא משמש כמנהל yes דוקו מאז 2008.לפני כן היה מפיק ב”נורמה הפקות” של אסף אמיר במשך כ-10 שנים.בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה, אוניברסיטת תל-אביב.

אורנה ירמות:

אורנה ירמות

מפיקה. מנהלת מייסדת של הקרן לשיווק  סרטי תעודה. בוגרת החוג לתורת הספרות באוניברסיטת ת”א בהצטיינות. בתחום המדיה עבדה כתחקירנית, עורכת תוכן תוכן וכמפיקה עצמאית.  שימשה כמנכ”ל בהתנדבות של “פורום היוצרים הדוקומנטריים” בראשית דרכו ואח”כ חברת הנהלה, בתקופתה הפך האיגוד מקבוצה של 30 חברים לגוף משפיע של 300 חברים. יסדה ומנהלת את קופרו הקרן לשווק בין לאומי של סרטי תעודה שהפכה לגורם מחולל בנוף סרטי התעודה וקיבלה את פרס יו”ר הכנסת ( 2005 ).  מלמדת באוניברסיטה הפתוחה.

 יואב אברנוביץ:

יואב אברנוביץ

 יואב אברמוביץ הינו סמכ”ל קרן יהושוע רבינוביץ לאמנות, וחבר וועד הקרן לפרויקט קולנוע לסרטי בוגרים של סטודנטים. כמו כן, הוא תסריטאי ומבקר קולנוע.

 איתי לנדסברג נבו:

איתי לנדסברג

מנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מזה 13 שנים. עורך אחראי של תכנית התחקירים “מבט שני” ורצועת האיכות של סרטי תעודה “הסיפור האמיתי”. חתן פרס סוקולוב לעיתונות אלקטרונית 2006.

זיו נווה:

זיו-נווה

זיו נווה בוגרת בית הספר לקולנוע וטלוויזיה בית צבי. בשנים 1991- 2004 פעלה במסגרת  חברת ההפקות שבבעלותה. במסגרת זו כתבה, ביימה, הפיקה וערכה עשרות סרטים וסדרות תיעודיות בנושאים חברתיים, לשידור בארץ ובחו”ל. עסקה בפיתוח תכניות לטלוויזיה והקימה ארכיון בנושאי עלייה וקליטה הכולל חומרים המתעדים את מבצעי העלייה לישראל במהלך עשור. בין השנים 2000-2004 הפיקה את פסטיבל הקולנוע הבין-לאומי בירושלים. החל משנת 2005 מכהנת כמנכ”לית קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. במסגרת פעילות הקרן, ליוותה ותמכה בעשרות סרטי קולנוע וטלוויזיה מהז’אנרים השונים לצד פעילות בתחום סרטי גמר סטודנטים ובתחום שיווק והפצה. נווה יזמה והפעילה פרויקטים ייחודיים לקידום היצירה הקולנועית הרב תרבותית והפריפריאלית.

רינת קליין:

unnamed

עורכת ראשית של ערוץ 8 ושל ערוץ הבידור הישראלי.

 

1logo2logo4logo3logo6logo5logo

 

 

תחרות קולנוע דרום החדש

מסגרת התחרות המסורתית של סרטי הבוגרים שנוצרו במחלקה לאמנות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר. כמו תמיד, מדובר בקולנוע מסקרן ומרתק שצומח בדרום על קו הגבול החדש בין עזה לשדרות. התחרות מהווה קרש קפיצה ונקודת חיבור עבור יוצרים צעירים בתחילת דרכם.

שופטים:

אופיר ראול גרייצר

ofir

במאי ישראלי, חי ויוצר על הקו של ירושלים-ברלין. בוגר בית הספר לקולנוע במכללת ספיר. סרטו הקצר “תפילה בינואר” הוקרן במעל 20 פסטיבלים בינלאומיים ונמכר להפצה ושידור במדינות דוברות גרמנית. סרט הגמר שלו “דור” זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאטוביץ’, פרס הצילום בפסטיבל קולנוע דרום, והשתתף בפסטיבלים רבים אחרים כולל קלרמונט פרנד, מקס אופולס, פרייבורג ועוד. לאחרונה הקרין את הסרט הקצר “הדיסקוטק” בפסטיבל קאן, וסיים את הסרט התיעודי “מניין”. בימים אלה עובד על סרטו הראשון באורך מלא, “האופה”, בתמיכת המיזם לקולנוע בירושלים.

עדה אושפיז

עדה אושפיז

נולדה בישראל, בעלת תארים בפילוסופיה, ספרות וההיסטוריה.  עיתונאית לשעבר בנושאים חברתיים-פוליטיים בעיתון “הארץ”, בוגרת בית הספר לקולנוע בלונדון. תסריטאית ובמאית של סרטים תיעודיים כמו “לא כצאן לטבח”, “עצור” “זבל טוב” “דם אירוסין” “כלות המדבר” ו “ויטה אקטיבה”.

לורנס הרצברג

לורנס

לאחר השלמת תואר שני במדעי המדינה ומשפט ציבורי בפריז, לורנס הרצברג היא, מאז יוני 2002, המנהלת הראשית של הפורום דה אימאז’ – אחד מאירועי המדיה המשמעותיים והחשובים המתקיימים בעולם. בעברה ניהלה  גופים שונים בתחום המולטי-מדיה, טלוויזיה , אינטרנט ותרבות. במשך מעל לעשרים שנה היא בתפקידי ניהול במוסדות תרבות בצרפת, בין היתר גם של האופרה של פאריז.

פיה מראיס

20135061_7_IMG_FIX_700x700

נולדה בשנת 1971 בדרום אפריקה. היא למדה פיסול וצילום באקדמיות לאמנות בלונדון, באמסטרדם ובדיסלדורף, ולאחר מכן לימודי קולנוע באקדמיה לקולנוע של ברלין ששם היא מתגוררת. מראיס יצרה ארבעה סרטים קצרים: לולאה (1996), מטורף (1998), אנשים מסובכים (1999) ו-17 (2003). לאחר שעבדה בתעשיית הסרטים כמלהקת ועוזרת במאי, התפנתה לביים את לא מצוחצחים, סרטה הראשון באורך מלא, שהוקרן בפסטיבלי קולנוע בינלאומיים וזיכה אותה בפרסים רבים, ביניהם “טייגר הזהב” (רוטרדם2007). סרטה השני באורך מלא ,בגיל של אלן, נוצר בזמן הרזידנס של פסטיבל קאן ב-2007. הלילה, שהוקרן בתחרות הרשמית בפסטיבל ברלין וזכה לציון לשבח, הוא העבודה האחרונה שלה.

 

יוצר ויצירה

פרס יוצרים צעירים מבקש לסלול דרך ליוצרים אשר בוחרים ליצור סרטים, ומתקשים לעשות זאת בשל העדר מימון ומשאבים הפקתים. הפרויקטים שיבחרו הינם פורצי גבולות שעוסקים בטקסטים ייחודיים ומאתגרים, המביאים לידי ביטוי את שפתו הקולנועית הייחודית של היוצר. פרויקטים המציעים לצופים מסע קולנועי, לא תמיד ברור ומוגדר, אבל תמיד מלא באנושיות ובאהבת אדם. יוצרים שמעיזים הן מבחינה צורנית והן מבחינה תכנית, ואנו מתעניינים במסע שהוא לא רק מסע נרטיבי, אלא גם מסע צורני המחפש אחר דרכים חדשות של מבע קולנועי. מסע שאין בסופו סימני קריאה, אלא דווקא שורה של סימני שאלה מסקרנים ומרתקים.

מהות הפרס - עד 4 פרסים ייעודים בסך כולל של כ-70,000 ₪ יוענקו ליצירה אודיו-ויזואלית, מאחד או יותר מהסוגים הבאים: 1. פיתוח תסריט לסרט עלילתי באורך מלא, ו/או בשלבי פיתוח של סרט תיעודי 2. השלמת הפקה של סרט עלילתי באורך מלא ו/או סרט תיעודי אשר נמצאים בשלבי הפקה מתקדמים

יש לקרוא את תקנון התחרות:
תקנון יוצר ויצירה

יש למלא את טופס הרישום האלקטרוני באתר הפסטיבל:
טופס הרשמה

מועד הגשה: עד 25.5.2015

פיצ’ינג מסלול טלוויזיה, מכללת ספיר

אירוע הפיצ׳ינג השנתי של מסלול טלוויזיה בפסטיבל קולנוע דרום חוגג עשור

אירוע הפיצ׳ינג של מסלול יצירה טלוויזיונית חוגג עשור. באירוע השנתי מוצגות פרזנטציות קצרות לעשר תוכניות, סדרות ופורמטים שפיתחו תלמידי ביה״ס לאמנויות הקול והמסך, בפני פאנל שופטים מקצועיים, מבכירי התעשייה.

יו״ר השופטים: קרני זיו – מנהלת הדרמה והקומדיה ״קשת״

שופטות:

דגנית אטיאס-גיגי - מנהלת הפקות המקור בyes

ענת סלע ענבר – ראש מסלול יצירה טלוויזיונית, ספיר

כרמית אייל דהאן – מנהלת הפיתוח של אולפני הרצליה

 
10 פרויקטים טלוויזיוניים נבחרים שפיתחו התלמידים (סדרות, תכניות ופורמטים) יוצגו באופן קצר ואטרקטיבי בפני פאנל שופטות מקצועיות, מבכירות התעשייה.  קרני זיו – מנהלת הדרמה והקומדיה, קשת, דגנית אטיאס-גיגי, מנהלת הפקות המקור, yes, כרמית אייל-דהאן, מנהלת פיתוח תוכן, אולפני הרצליה.
לזוכים יוענקו פרסים בשווי 10,000 ש”ח.
 
פרס בסכום של 5000 ש”ח מוענק באדיבות “yes” טלוויזיה בלוויין.
שופטות פיצ’ינג טלוויזיה:
 
קרני זיו – יו”ר השופטות
Karni Ziv
משנת 2013 מנהלת מחלקת הדרמה והקומדיה של שידורי קשת. החלה את דרכה המקצועית כתסריטאית ועורכת תוכן בערוץ הילדים. לימים הפכה למנהלת ערוץ הילדים, ואף הקימה את ערוץ לוגי. בהמשך שימשה כסמנכ”ל התוכן של נגה תקשורת, כמנהלת חטיבת התוכן של הוט, ומשנת 2010 סמנכ”לית התוכן של ערוץ  10.
 
דגנית אטיאס גיגי
dganit
ב5 שנים האחרונות מנהלת הפקות המקור של Yesבוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה, מסלול תסריטאות אוניברסיטת תל אביב. מתחילת שנות ה90 עוסקת בתפקידי תוכן רבים: תסריטאות, עריכת תסריט, עריכת תוכן, ניהול תוכניות, פרוגמינג וניהול ערוצים (ערוץ הילדים וערוץ לוגי).
 
כרמית אייל דהאן
כרמית אייל דהאן
כיום מנהלת פיתוח תוכן אולפני הרצליה. בעבר עורכת ראשית של “מעושרות” (ערוץ 10) “פעם בחיים” (yes) “זוגות” (קשת) “נבלות”- סיפור אמיתי (ערוץ 8).
פרס מיוחד יוענק השנה באדיבות חברת yes
yesקשת