קול קורא

תחרות קולנוע עלילתי עצמאי חדשני ושובר מוסכמות***

בית הספר לאומנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר ופסטיבל קולנוע דרום מזמינים מפיקים ויוצרי סרטים להגיש מועמדות להשתתפות בפסטיבל קולנוע דרום 2016.

זו השנה החמישית בה תומך פסטיבל קולנוע דרום באופן פעיל בקולנוע העצמאי שנוצר בארץ. זהו קולנוע שנעשה מתוך מחויבות עמוקה של יוצריו ליושרם האמנותי; חף תכתיבים ומגבלות, כזה שמתמקד ביצירה חופשית, כנה ואמיצה.

בשנים האחרונות, יותר ויותר יוצרים ותיקים וצעירים, בוחרים במסלול אלטרנטיבי זה אשר מאפשר מרחב פעולה גדול ובחינה מתמדת של הגבולות בהם הוא נוצר.  גם השנה נייחד משבצת המיועדת לסרטים עלילתיים עצמאים.  משבצת זו תוקדש לעשייה קולנועית מטלטלת, בלתי מתפשרת, אמיצה וחצופה, אשר כוונתה לאתגר ולערער את מסגרת הקולנוע הממסדי והמסחרי.

אנו מזמינים יוצרים עצמאיים להגיש סרטים הנמצאים בשלב עריכה, או אשר עריכתם הסתיימה והשלמתם צפויה עד אביב 2016. הסרטים שיתקבלו למשבצת ישתתפו בתחרות במסגרת הפסטיבל. במסגרת זו השתתפו בשנים הקודמות הסרטים: “לא בתל אביב” של נוני גפן, VISAשל אבישי סיון, “סופעולם” ו- “ג’ו ובל” של רוני קידר, “הגרמני הרך” נדב בן נון, “בשר תותחים” של איתן גפני שהמשיכו אחר כך בהצלחה רבה את דרכם בזירה הבינלאומית.

פרס:

הפרס לסרט הזוכה במקום הראשון  יהיה בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי על סך של 7,500 ₪ (שבעת אלפים וחמש מאות שקלים חדשים). הסכום יוענק לבמאי הסרט ולצורך הפצתו בלבד. השקעת הקרן בהפצת הסרט תעשה על פי נוהל ההשקעה בהפצה המפורסם באתר “קרן הקולנוע הישראלי”.

על הסרטים המוגשים לעמוד בדרישות הבאות:

•           אורך הסרט יהיה 60 דקות לפחות.

•           הסרט הופק על ידי יוצרים מחוץ למסגרת לימודית.

•           הפקת הסרט הסתיימה בין התאריכים 7/6/2015  ל- 1/5/2016

•           הסרט לא הוקרן בפסטיבלים או בערוצים מסחריים בארץ לפני תחילת הפסטיבל.

מועד אחרון להגשה והגעת חומרים: יום חמישי 10.3.2016

1. אנא מלאו  את טופס הרישום האלקטרוני באתר הפסטיבל- לטופס הרישום לחץ/י כאן

2. שילחו לינק של הסרט הגמור או ראף קאט אל ליאור אורון, מפיק בפועל פסטיבל קולנוע דרום

במייל  lioro@sapir.ac.il

במייל זה ניתן גם לפנות לשאלות ובירורים

***ההשתתפות בתחרות והענקת הפרס כפופים לתנאי התקנון.

להורדת התקנון