קול קורא

קולנוע תיעודי ישראלי: קולות חדשים, נועזים וניסיוניים בסרט התיעודי***

בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר ופסטיבל קולנוע דרום מזמינים מפיקים ויוצרי סרטים תיעודיים ישראלים להגיש מועמדות לתכנית אוצרות תיעודית בפסטיבל קולנוע דרום 2016. האוצרות התיעודית הינה תכנית של כ-5 סרטים ישראלים חדשים במסגרתה יוענקו פרסים לכל אחד מהסרטים שיבחרו להשתתף בתוכנית השנה בסך כולל של עד  42,000 ₪. הסכום הנ”ל יחולק באופן שווה בין הסרטים הזוכים בתחרות, ובכפוף לתנאי התקנון.

פסטיבל קולנוע דרום 2016,  העתיד להתקיים בין ה 5-9 ביוני אוצר השנה, בפעם השביעית, מסגרת איכותית שתסמן רגע היסטורי-פוליטי-אסתטי בקולנוע הישראלי. הפסטיבל מזמין מפיקים ויוצרים של יצירות תיעודיות חדשות, מקוריות ומאתגרות העוסקות במציאות מורכבת ולעיתים אף מקובעת, המאפשרות לצופה פתח חדש של הסתכלות והבנה על המציאות הסובבת אותנו להגיש מועמדותם. הפסטיבל מבקש לתת במה ליוצרים המשתמשים בשפה קולנועית ייחודית, הן מבחינת תוכן והן מבחינת צורה, ושואף ליצור מסגרת ומרחב דיון בקולנוע ישראלי, סביב קולנוע חדש זה. על היצירות שיוגשו  להיות בשלב עריכה או כאלו אשר עריכתן הסתיימה, והן תהינה מוכנות להקרנת בכורה בפסטיבל קולנוע דרום ביוני 2016, בהתאם ללו”ז וההנחיות אשר יועברו על ידי בית הספר.

במסגרת זו השתתפו בעבר הסרטים: “חמש מצלמות שבורות” של עימאד בורנאט וגיא דוידי, “רדוף” של מנחם רוט, “אמנות/אלימות” של אודי אלוני, “בשורות” של נורית אביב, “10%” יואב שמיר, “אחרי הסוף” ענת אבן, “זית על מא” של רובי אלמליח, “פה ולא שם” דנאי אילון.

על הסרטים המוגשים לעמוד בדרישות הבאות:

  • אורך הסרט יהיה 20 דקות לפחות.
  • הסרט הופק על ידי יוצרים מחוץ למסגרת לימודית.
  • הפקת הסרט הסתיימה במהלך 12 החודשים שקדמו למועד המתוכנן לפתיחת הפסטיבל ולא יאוחר מתאריך 15.05.2016.
  • הסרט לא הוקרן בערוצים מסחריים בארץ לפני מועד זה.

מועד אחרון להגשה והגעת החומרים: 15.2.2016

אנא מלאו את טופס הרישום האלקטרוני באתר הפסטיבל: לטופס הרישום לחץ/י כאן

שלחו לינק של סרט גמור או ראף קאט  אל:

ליאור אורון מפיק בפועל פסטיבל קולנוע דרום lioro@sapir.ac.il

במייל זה ניתן גם לפנות לשאלות ובירורים.

***ההשתתפות בתוכנית והענקת הפרס כפופים לתנאי התקנון

להורדת התקנון