הבית שלי 

במאית : דניאלה קופלר                                     מפיקה : עפרי שגב

daniela                            ofri segev

זכרונות עבר טראומתיים של עם שלם, עומדים בדרכה של אישה צעירה למצוא בית בהווה. יחסיהם הקרובים של נטע ואביה, בן לניצולי שואה, עומדים למבחן כשנטע מחליטה לעזוב את ישראל ולהגר לגרמניה בעקבות אהבתה למרטין. בדרכה של נטע אל מציאת הבית המתאים לה ובדרכו של אביה, להתמודדות עם בחירותיה של בתו, יאלצו שניהם להתמודד עם זכרונות העבר הקולקטיביים שהם נושאים עמם, ולהגדיר מחדש את זהותם האישית. הבית הוא מונולוג אנימציה ויזואלי מהורהר מנקודות מבטם של נטע ואביה, דרכן נחשפות בפני הצופה דילמות הניצבות בפני דור שני ודור שלישי לניצולי השואה.

                                                                                  

ללא נשימה

                                                    במאי : איתן גפני                                       מפיקה : יפית שלו

                                             eitan gafni                           yafit shalev

אווה מולר היא מדריכת צלילה אילמת, שעלתה לישראל מגרמניה בעקבות אהבת חייה – אדם, טייס בחיל האוויר, מלח הארץ. יש להם ילדה בת 4, והם בדיוק סיימו לבנות את בית החלומות שלהם, בית עץ מקסים על שפת הים בצפון הארץ. אבל כשאדם נהרג בתאונת טיס, אווה מתחילה לאבד שליטה על חייה. כשיזם נדל”ן בשם ניב כרמלי מנסה להשתלט על הבית שלה, אווה מגלה כי בעלה הותיר מאחוריו חובות כבדים, והיא לא תוכל לכסותם. כשהיא מבינה שאף אחד מסביבה לא יכול, ולא מתכוון לעזור לה, היא מחליטה להילחם עבור הבית ועבור העתיד שלה ושל הבת שלה. והיא ממש לא מתכוונת לוותר.

                                                                                                             

                                                                                

כדור תועה 

                                                           במאי : ניצן רון                     מפיק : תומא אלפנדרי

                                                         nitzan ron                   tomas alfrendi

גידי פירמן (43), חוקר בכיר בימ”ר חוף, שסובל התקפי חרדה, חוקר את הרצח של אהובה גולן, פסיכולוגית שעבדה בעבר במשטרה ונמצאה ללא רוח חיים בקליניקה שלה בחיפה. בערב של הרצח, גידי היה אצלה. שותפו, וחברו הטוב ביותר, עמוס, מתחיל לחשוד בו, במיוחד לאור העובדה שהוא מגלה שגידי הסתיר ממנו את הרומן שהיה לו עם אהובה בעבר. במקביל להתפתחות בחקירה , גידי נאלץ להתמודד עם ביקור מיונתן (16.5), בנו היחיד, לאחר שנים שלא התראו. ביקורו של יונתן מעמת את גידי עם בחירותיו וכשלונו כאב, אבל גם מאפשר לו לנסות לתקן זאת. ולאט, לאט השניים מתקרבים. בהמשך החקירה עמוס מגלה ראייה שמפלילה את גידי ברצח אהובה והעימות בין השניים מציף סוד אפל מעברם הקשור למותו של ילד בשם נור פלאח. לבסוף, על מנת לחשוף את האמת, גידי יצטרך להחליט: האם לנקות את מצפונו ולקחת אחריות על מעשיו ולהסתכן בלאבד את יונתן או לדבוק בהדחקה ולהמשיך לחיות עם הגיהינום הפרטי שלו בתמורה לאהבת בנו.

                                                                                                   

                                                                               

 יש בי דברים שהם אתה

                                                     במאי : עמוס הולצמן                          מפיקה : מאיה פישר

                                                  amos holtzman                       maya fisher

תום, חייל כריזמטי ויצרי שמשרת ביחידת מסתערבים, יוצא לרגילה. הוא נתקל בליאורה, תלמידת תיכון פרועה ועצמאית וחברתו לשעבר. היא מספרת לו שיש לה חבר חדש המבוגר ממנה בעשור. תום מקנא ומנסה להחזיר אותה לחיקו אך ככל שהוא נפגש עמה יותר כך הוא הופך מתוסכל ופראי. אחרי שנתיים אינטנסיביות אימון ושירות רווי אדרנלין תום מרגיש שהוא יכול להתמודד עם הכול. הצבא אמנם העניק לו כלים רבים אבל מעט חוסן נפשי ואיפוק. תום יוצא לקרב שלא צפה, ועל רקע המציאות האלימה והגזענית של ירושלים הבירה, העניינים יוצאים מכלל משליטה.