מנהל אומנותי – שלומי אלקבץ

SE_L1161879

בימאי, תסריטאי ומפיק. נולד בבאר שבע וגדל בקרית ים. שיחק וכתב מחזות לתיאטרון בקבוצות שונות בניו יורק.  בשנת 2004 ביים ביחד עם אחותו רונית, שותפתו ליצירה, את סרטו הראשון “ולקחת לאישה” שהשתתף וזכה בשני פרסים בפסטיבל ונציה. במרכז עבודתו העמיד את האישה והחברה המזרחית בישראל. האחים ביימו ביחד גם את הסרט ״שבעה״, שפתח את שבוע המבקרים בפסטיבל קאן. בשנת 2011 אלקבץ, ביים וכתב את העונה השנייה של סדרת הטלוויזיה ״רביעיית רן״  וביים את הסרט ״עדות״, הסרט השתתף בפסטיבל ונציה. בשנת 2014 ביימו האחים אלקבץ את הסרט “גט” אשר השתתף בפסטיבל קאן והיה מועמד לפרס גלובוס הזהב. הסרטים  של האחים אלקבץ כולם הפקות בין לאומיות והופצו מסחרית בארץ ובעולם ומשכו מאות אלפי צופים לבתי הקולנוע וזכו בפרסים רבים. אלקבץ, מלמד בימוי משנת 2004 והשנה מונה לראש מסלול קולנוע בבית הספר לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר.

מנהל אומנותי – גיום מנגה

MAINGUET Guillaumeנולד בשנת 1977 בנאנט (צרפת). בוגר אוניברסיטת  Rennes-Britain בתחום ניהול ופיתוח תרבות. עבד תחילה כמבקר קולנוע עצמאי וקידם סרטים עצמאיים וסרטי ארטהאוס בשלוחות השונות שעוסקות בהפצת סרטים. מאז שנת 2007 עובד מנגה בפסטיבל שלושת היבשות בנאנט וכיום עומד בראש התוכנית של סדנת ההכשרה הבינלאומית .Produire au Sud

מאז שנת 2008, יצר ארבעה סרטים קצרים כתסריטאי ובמאי: סתיו של עורות (2008), הצל של העצים כבר לא קיים (2010), ווקר (2013) והילדה והכלבים (2014).

שרי תורג’מן

Sariנולדה בקאן שבצרפת והיא בעלת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה, מגמת בימוי ותסריטאות מאוניברסיטת תל אביב, חיה ונושמת את עולם הקולנוע והטלוויזיה יותר מחמש עשרה שנה. ביימה סרט דוקומנטרי להרגיש בבית בתמיכת הרשות השנייה. הסרט הוקרן בערוץ 2 ובפסטיבלים בחו”ל. ביימה וכתבה שני סרטים עלילתיים קצרים (רגעים, ועכשיו מה?) באופן עצמאי, שזכו לשבחים רבים. כמו כן הפיקה, ביימה וערכה קליפים ששודרו בערוץ 24.

לתורג’מן ניסיון של יותר מעשר שנים בניהול וניתוח תסריטים. יזמה והקימה את חברת SCRIPT LIGHT  מתוך כוונה ליצור בית ליוצרים, שבו כל יוצר, צעיר או מקצועי, יכול לקבל כלים מקצועיים שישביחו את יצירתו.תורג’מן היא לקטורית של הקרן לקולנוע הישראלי במסלול פיתוח פרויקטים וגם לקטורית של קרן רבינוביץ’ במסלול פרויקטי גמר של סטודנטים.

ריימונד גבל

Raimond Goebelנולד ב-1957. למד ספרות גרמנית ופילוסופיה באוניברסיטת בילפלד .Bielefeld בין השנים 1985– 1996 כיהן גבל בתפקידים שונים ביניהם: חבר במועצתFilmbüro NW , מרצה במוסדות אקדמאים, מנכ”ל,Hessische Filmförderung ובכל אותה עת עבד כצלם עצמאי. כיום ריימונד גבל הוא בין המפיקים הראשיים בחברת ההפקות פנדורה פילם (PANDORA FILM), שהוקמה כחברה להפצת סרטים, בדגש על סרטים אמנותיים – ארט האוס. קפיצת המדרגה הגדולה של החברה הייתה בהפצת הסרט האמנותי הפסנתר לקהל גדול בגרמניה. מאז החלה גם בהפקת סרטים ושיתופי פעולה (קופרודוקציות), ובהפצתם. בין הסרטים בהם הייתה מעורבת בהפקתם ניתן למצוא אתLes Salauds   של קלייר דני,,Only Lovers Left Alone  של ג’ים ג’רמוש,, Holy Motors  של ליאו קראקס ואת,Le Havre  של הארי קוריסמאקי.

קלייר לז’ומה

Claire Lajoumard 2קלייר היא אחת ממייסדי סדנת”Produire au Sud” היא נולדה ב-1964 בעיר ניסשבצרפת ורכשה את השכלתה הגבוהה באוניברסיטת פריז. עבדה בכל שדרת תפקידי ההפקה השונים בתעשיית הסרטים בצרפת. ב-2002 ייסדה יחד עם שני שותפים את חברת סרטי אקרובטACROBATES) FILMS ) שמתמחה בעיקר בקופרודוקציות ובפיתוח של פרויקטים קולנועיים אירופאים. הסרטים המופקים על ידי חברת סרטי אקרובט מאופיינים בבחירת במאים צעירים בעלי מבע קולנועי עשיר הנוגעים בעולמות תוכן בינלאומי ובטיפוחם. מבין סרטיה האחרונים ניתן למצוא אתBlood Appearsby שזכה בבחירה הרשמית בשבוע המבקרים בקאן.

סטאפנו טילדי

Stefano Tealdiנולד ביוהנסבורג שבדרום אפריקה ב- 1955 וחי משנת 1970 באיטליה. למד אדריכלות באוניברסיטת טורינו ולאחר מכן עבד שם כמנהל הפקות הקולנוע והטלוויזיה של בית הספר לאדריכלות. בשנת 1985 היה ממקימי אחת מחברות הפקה הדוקומנטריות המובילות באיטליה,STEFILM ,ועבד בה בתפקידי בימוי והפקה שונים. מאז עוסק בהפקת סרטים דוקומנטריים ובסדרות תעודה.טילדי היה מעורב ביצירת יותר מחמישים סרטים דוקומנטריים וסדרות ששודרו בגופי שידור שונים באירופה ועסק רבות בתחום הפיצ’ינג. כיום הוא מלמד ומעביר סדנות העוסקות בהפקת ופיתוח סרטים באוניברסיטאות, מכללות ופסטיבלים, בהם פסטיבל שלושת היבשות בנאנט ופסטיבל קאן. הוא זכה לאחרונה בפרס EDN לשנת 2013 על תרומתו החלוצית לסרטים תיעודיים באירופה.

דלפין באס

Delphyne Besseנולדה בשנת 1982 ובעלת תואר שני בפוליטיקה. בשמונה השנים האחרונות עוסקת בתחום תעשיית הקולנוע הבינלאומי בשיווק ומכירות בינלאומיות בתחום הקולנוע. באס עסקה בתחום המכירות ובהערכת הפוטנציאל של פרויקטים וניהלה את אסטרטגיות המכירה והמשא ומתן לסגירת עסקאות של סרטי פאצ’ה(Pacha films) בשווקים בינלאומיים בבריטניה, באוסטרליה, בניו זילנד, במזרח אירופה, ברוסיה וכן בפסטיבל קאן. באס הייתה אחראית על מכירות של סרטים גם בשוויץ, בסקנדינביה, במזרח אירופה, באמריקה הלטינית, באיטליה, בטורקיה וביוון, ואף פיתחה ספריית מכירות עולמית והובילה מכירות עצמאיות.בשנת 2013 הצטרפה באס לחברת ההפצה,UDI שמפיקה, מקדמת ומפיצה בעיקר סרטי ארט-האוס.

דומיניק ולנסקי

Dominiqeבפברואר 2012, לאחר ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום ההפצה, הקימה דומיניק ולנסקי את חברת,DW שמטרתה לייעץ ולעזור ליוצרים בכלל וליוצרים צעירים בפרט למצוא את דרכם בשוק הסרטים הבינלאומי. היא עוסקת בהקמה, בייעוץ ובניהול של גופים שונים העוסקים בהפקה והפצה ברחבי העולם בשיתוף עם חברות הפקה ברחבי העולם, עם פסטיבל קאן ועם המכון הצרפתי.

בנוסף על כך היא מפיקה בעצמה לראשונה בימים אלה סרט באורך מלא של היוצר האיראני אליזרה קאהטמי ומפיקה שותפה של סרטו השני של סאנג’יואה פושקאקומרה מסרי לנקה.