הקרנה בנוכחות התסריטאית. 

פרויקט שאפתני שמבוסס על פי ספר מדע בדיוני בשם זה שנכתב ב-1964 על-ידי האחים ארקדי ובוריס סטרוגצקי. כוכב הלכת ארקנאר נראה כמו גיהינום ימי ביניימי, שנשלט על-ידי רוע טוטליטרי. 30 מדענים מכדור הארץ בהנהגתו של דון רומטה יוצאים למשימה שמטרתה להציג רעיונות הומניים למנהיגי המקום. דון רומטה ועמיתיו בוחנים את הכוכב מתוך ידיעה לאן הדברים יכולים להתפתח, אבל הם עצמם לא יכולים להתערב. הם אלים חסרי כוח בעולם שבו אינטלקטואלים נרדפים כמו ברווזים במטווח. בעזרת עלילה מינימלית, גרמן יוצר עולם קולנועי ייחודי. בוץ, צואה, יריקות, הקאות, דם ומעיים ממלאים כול פינה במסך – דקדנס מרהיב ועוצר נשימה.
אלכסיי גרמן היה תמיד מבקר עז של סמכויות שלטוניות טוטליטריות. בסרטו האחרון הוא מסתכל לתוך סולם ההיררכיה האולטימטיבי: זה של אלים ובני אדם. לאורך כל הקריירה שלו רצה גרמן לעבד את הרומן של האחים סטרוגצקי, שעבודתם שימשה בסיס גם לסרטו של אנדריי טרקובסקי, סטאלקר (1979). 14 שנות חייו האחרונות של גרמן היו מוקדשות ליצירת האפוס הקולנועי הזה. אשתו, סבטלנה קרמליטה, ובנו, אלכסיי גרמן הבן, סיימו את הסרט לאחר מותו.

צוות

מפיק: ליאוניד ירמולניק וויקטור איזבקוב | תסריט: אלכסי גרמן, סבטלנה קרמליטה | שחקנים: לאוניד ירמולניק, דימטרי ולאדימירוב, לורה לאורי | צילום: יורי קלימנקו, ולדימיר ילין