פיצ’ינג דוקומנטרי ליוצרים צעירים

פורום היוצרים הדוקומנטרים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ופסטיבל קולנוע דרום ממשיכים את היוזמה שהחלה לפני עשר שנים בפרויקט לקידום יוצרים צעירים.
מיזם משותף לפורום היוצרים הדוקומנטריים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, יס דוקו, קרן רבינוביץ לאמנויות – פרוייקט קולנוע ופסטיבל קולנוע דרום. ביוזמתה של אסנת טרבלסי וניהולה של סיגל ואנונו גדיש.

לקטורה

תחרות קולנוע דרום החדש

מסגרת התחרות המסורתית של סרטי הבוגרים שנוצרו במחלקה לאמנות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר. כמו תמיד, מדובר בקולנוע מסקרן ומרתק שצומח בדרום על קו הגבול החדש בין עזה לשדרות. התחרות מהווה קרש קפיצה ונקודת חיבור עבור יוצרים צעירים בתחילת דרכם.

כפתורים

תחרות עלילית עצמאית

פסטיבל קולנוע דרום מקיים זו השנה הרביעית את תחרות הקולנוע העלילתי- עצמאי. מסגרת תחרותית זו מאופיינת בעשייה קולנועית בעלת נקודת מבט אישית וייחודית של יוצריה על עולמם, עשייה שהיא לעתים פרועה וחצופה ולעיתים שקטה ומהורהרת, עשייה קולנועית המערערת את הקולנוע הישראלי המסחרי והסדור ומאתגרת אותו. הסרט הזוכה יזכה תמיכה במענק הפצה בסך 7,500 ש”ח אשר יוענק באדיבות קרן הקולנוע הישראלי.

שיפוט ולקטורה

יוצר ויצירה

פרס יוצרים צעירים מבקש לסלול דרך ליוצרים אשר בוחרים ליצור סרטים, ומתקשים לעשות זאת בשל העדר מימון ומשאבים הפקתים. הפרויקטים שיבחרו הינם פורצי גבולות שעוסקים בטקסטים ייחודיים ומאתגרים, המביאים לידי ביטוי את שפתו הקולנועית הייחודית של היוצר. פרויקטים המציעים לצופים מסע קולנועי, לא תמיד ברור ומוגדר, אבל תמיד מלא באנושיות ובאהבת אדם. יוצרים שמעיזים הן מבחינה צורנית והן מבחינה תכנית, ואנו מתעניינים במסע שהוא לא רק מסע נרטיבי, אלא גם מסע צורני המחפש אחר דרכים חדשות של מבע קולנועי. מסע שאין בסופו סימני קריאה, אלא דווקא שורה של סימני שאלה מסקרנים ומרתקים.

מהות הפרס - עד 4 פרסים ייעודים בסך כולל של כ-70,000 ₪ יוענקו ליצירה אודיו-ויזואלית, מאחד או יותר מהסוגים הבאים: 1. פיתוח תסריט לסרט עלילתי באורך מלא, ו/או בשלבי פיתוח של סרט תיעודי 2. השלמת הפקה של סרט עלילתי באורך מלא ו/או סרט תיעודי אשר נמצאים בשלבי הפקה מתקדמים

לקטורה

פיצ’ינג מסלול טלוויזיה, מכללת ספיר

הפרויקטים המועמדים לפיצ’ינג סדרות, פורמטים ותכניות טלוויזיה.
של מסלול יצירה טלוויזיונית, המכללה האקדמית ספיר.

יו”ר חבר השופטים/ מר עמיר מאורי, מנהל מחלקת הקולנוע, ‘קשת’
חבר השופטים/ מר אודי ליאון, מנהל גיוון חברתי ‘קשת’/ מר אורי דיקשטיין, מנכ”ל ערוץ 24 / מר יובל כהן, במאי ומנהל פיתוח ‘מזמור’ הפקות

logo_keshet_whaite לוגו מזמור הפקות

כפתור-פרוייקטים