חממת היוצרים סטודיו דרום ” Produire au Sud”

בית הספר לאמנויות הקול והמסך ופסטיבל קולנוע דרום גאים להציג את סטודיו דרום – סדנה בת שבעה ימים למפיקים ובמאים צעירים, שמהווה שלוחה ישראלית של סדנת ההפקה הבין לאומית  “Produire au Sud”, ותיערך בחסות פסטיבל שלוש היבשות בנאנט שבצרפת, המכון הצרפתי, משרד החוץ הגרמני וקרן הקולנוע הישראלי, ומיועדת בעיקרה למפיקים ולבימאים צעירים.

הסדנה, אשר עתידה לפעול באופן דומה לסדנות הפועלת בנאנט שבצרפת, ובשלוחותיה במדינות דרום אמריקה, אסיה והמזרח התיכון, תשים דגש על סרטים, בימאים, ומפיקים, בעלי אוריינטציה “דרומית”. דהיינו, על פרויקטים שרוחם ואופיים החברתי והאומנותי הוא מחוץ לזרם המרכזי הפועל בעולם הקולנוע, על יצירות שמתמודדות עם הזהויות השונות של יוצריהן, ומבטאות את  רוח האדם החופשית, שהיא הנכס החשוב ביותר של כל חברה אזרחית ותרבותית אותנטית. בהתאם לכך, הסדנה תתקיים להלכה ולמעשה על קווי גבול רבים: בין מרכז לפריפריה, בין צפון לדרום ובין ארץ לארץ, עם התחייבות להפניית המבט אל הנופים, המראות והדמויות הפועלות על קווי הגבול.

סטודיו דרום “Produire au Sud” יאפשר מרחב יצירתי ייחודי ויקנה כלים חד פעמיים ורשת קשרים בין-לאומית למפיק שמעוניין לגייס כספים מהשוק האירופאי, כמו גם הדרכה אמנותית וייעוץ ממומחים מהעולם בנושאי תסריט ובימוי לבמאים צעירים.

הסדנה תיתן במה ליוצרים ומפיקים, בעלי קול ייחודי, הן ברמת הצהרת הכוונות והרקע החברתי, פוליטי, אישי, והן ברמה האומנותית-קולנועית, בתחילת דרכם.

הסדנה מתקיימת בחסות פסטיבל שלוש היבשות בנאנט שבצרפת, השגרירות הצרפתית, משרד החוץ הגרמני, ובתמיכת קרן הקולנוע הישראלי והרשות לפיתוח הנגב.

 

כפתור-מומחים                                                              כפתור-פרוייקטים

 

 

 

לוגו מכללת ספיר לוגו קרן גשרPDF-page-001 לוגו קרן הקולנוע הישראלי SAD

CSF FRA2 FRA1