:המכללה האקדמית ספיר מציגה
Hebrew (Israel)English (United Kingdom)


פוקוס זאב רווח


סרטיו של זאב רווח ידועים בציבור לרוב כסרטי "קאלט", דיאלוגים ושורות מסרטיו נאמרים בעל פה על ידי הקהל בזמן הקרנת או שידור הסרטים בטלוויזיה. רווח אהוב מאוד על הקהל שלו אבל זכה לביקורות קטלניות של המבקרים, ולהתעלמות כמעט מוחלטת של חוקרי הקולנוע באקדמיה.
השנה, בחר פסטיבל קולנוע דרום להקדיש פוקוס לקולנוע של זאב רווח כבמאי. הפסטיבל יציע קריאה מחודשת בסרטיו ויציג אותם כטקסטים ביקורתיים, חתרניים, ישראליים וים תיכוניים בצורה ובתוכן שלהם. הבחירה בזאב רווח כבמאי מביאה איתה הזדמנות פז להתבונן ולבחון את נקודת מבטו המרתקת על התרבות והחברה הישראליים דרך דמויות מורכבות אותן הוא מבקש לחשוף בסרטיו.

זאב רווח במאי, מפיק, תסריטאי ושחקן נולד ברבאט, מרוקו ב–1940 והגיע לישראל כשהיה בן שמונה לשכונת מוסררה בירושלים. רווח למד משחק בבית הספר "בית צבי", כשחקן בתיאטרון גילם תפקידים ראשיים בעשרות הצגות בתיאטראות הרפרטוארים והמסחריים. ב–1976 פנה לבימוי וביים את סרטו הראשון "רק היום", אותו צילם בירושלים. במסגרת הפוקוס שיערוך הפסטיבל לכבודו של רווח נקרין את "רק היום" וכן את הסרטים "הגונב מגנב פטור", "אדון ליאון", "המובטל בטיטו" ו"טיפת מזל".

"אני הולך לאולם הקולנוע, ורואה אנשים תופסים את הבטן ונקרעים מצחוק, אני עומד מאחור ומביט בהם, הם לא יודעים שאני שם, וזה מספיק לי. זה שווה הכל".
זאב רווח, מתוך ראיון שנערך עימו בספר "קולנוע דרום 2010"
 
עיצוב האתר: אולגה גולצר