:המכללה האקדמית ספיר מציגה
Hebrew (Israel)English (United Kingdom)


מופעים מוזיקליים בפסטיבל

כחלק מצמיחה משותפת של יצירה עצמאית ובלתי מתפשרת בשטחים הממופים פחות של הרוח והארץ, ובהמשך לשיתוף פעולה מסורתי, חוברת המוסיקה אל הקולנוע, לשיחה מרתקת המנסה להגדיר קול אישי מהו. בהיותם מבוססים על חזונות משותפים, וכמחוללי שינוי למחשבה מקורית ועצמאית כבשנים עברו, פסטיבל קולנוע דרום ופסטיבל אינדינגב מאחדים כוחות בשנית. שני אירועים, שהתמצבו ככוח התרבותי המרכזי בדרום וכמכתיבי טון בתרבות הישראלית ככלל , חוברים לשיתוף פעולה מלהיב ומתבקש. חגיגה דרומית אמיתית, שתביא את מיטב הקסם המוזיקלי לכל ערב וערב, ותנסה לקרר את הקיץ המתרגש באש וחול.

 

מיכל לוטן והלהקה – Island

יריית הפתיחה המענגת של קולנוע דרום 2010, על צליליו ומופעיו. מופע של מטאור מוזיקלי נדיר. נסיכת גרוב וסול חדשה, בהופעת להקה לקראת צאת אלבום הבכורה. עם קול כובש ומהפנט, ונוכחות בימתית של דיוות ג'אז מהאגדות, נוצר סגנון מוזיקלי חדש, דיווה – פולק. הכינו את הלב והרגליים למסע מפנק.

יום א', 30.05, רחבת הסינמטק, 17:00-18:00

 

האחים רמירז

טריו הפלאים שחוגג יציאת אי פי חדש, שמגדיר כל פעם מחדש את המושג כיף. פאנק – גרוב- בלוז וגרוב רותח, שלא מפסיק להתרומם ולהרקיד.

יום א', 30.5, רחבת הסינמטק, 18:20-19:30
 

הרכב עוטף עזה

סטודנטים משדרות הלומדים בביה"ס רימון במופע אקוסטי.

יום א', 30.5, רחבת הסינמטק, 20:30-21:30
 

הקולקטיב


הרכב על אחד המונה בתוכו שלושה הרכבים שונים, המשלבים בתוכם פולק, בלוז, נונסנס, ובעיקר כיף גדול ואיכות ברמה בינלאומית.
הקולקטיב, הרכב המונה 7 חברים, פרץ לתודעה המוזיקלית הישראלית בשנים האחרונות, וההגדרה הכי קרובה למה שהם היא "כוורת –הדור הבא". הופעה מלאת חיים ורגש, לא לפספס.

יום ב', 31.5, רחבת הסינמטק, 18:30-19:30
 

בלקן במחסן אורקסטרה

התזמורת הכי שמחה בעיר. הרכב המונה 11 נגנים, מפוצץ באנרגיות ורגש. מוזיקה צוענית חיה וחמה, מהבלקן ועד יוון. חגיגה שמחה של צבעים וצלילים, לכל חובבי קוסטריצה, וגם לאלה שלא.

 יום ב', 31.5, רחבת הסינמטק, 21:30-22:30

 

רונן גרין

בוגר המחלקה לקולנוע ומסלול לעיצוב פסקול והלחנה, במופע של חומרים מקוריים ומעט קאברים לקלאסיקות פולק משנות השבעים ועד היום. שירים כובשים ולחנים מדבקים, על מסעות ושינויים, אישיים וחברתיים.

יום ג', 1.6, רחבת הסינמטק, 17:30-18:30
 

קרולינה – מה אעשה עכשיו

בלב ליבו של הפסטיבל, בתחילתו של הקיץ, הכיף לא נגמר. המלכה האם של הסול העברי, לאחר צאת אלבומה החדש והנושק לשלמות, קרולינה, מגובה בחבורת הנגנים המוכשרת בארץ (עוזי פיינרמן – האחים רמירז, שחם אוחנה – פאנקנשטיין, קותימן, ועוד), באה לפזר אור ושמחה אדירה בפסטיבל. אי אפשר להישאר אדישים, וגם רצוי מאוד שלא.

יום ג', 1.6, רחבת הסינמטק, 20:45-22:00
 

רועי גוטמן

בוגר המחלקה להלחנה ועיצוב פסקול במכללת ספיר, בשירי התבוננות אישיים, על מצבו של אדם פשוט בתוך חברה מהירה מדי, הרהורים ומחשבות מוזיקליות על כאן ועכשיו.

יום ג', 1.6, רחבת הסינמטק, 22:00-23:00
 

אבי עדאקי – מודע אני

אחד היוצרים המקוריים והבולטים במוזיקה העברית – כנענית החדשה. משורר וטרובדור מודרני החותך בעטו ובשפתו את תחלואי המדינה המקולקלת, בחבל הארץ האהובה. שירים מפוכחים, מלאי השראה, שנינות והומר לצד ביקורת נוקבת ומעוררת מחשבה מתוך אלבומו הראשון "מודע אני", ומאלבומו הבא, "מזרחית תיכונית חדשה".. אחד ממשיכי דרכו הבולטים והמוצדקים של מאיר אריאל ודור הזהב של המוזיקה העברית, בה יש ערך לתוכן ולא רק לצורה.

יום ד', 2.6, רחבת הסינמטק, 18:20-19:20
 

בום פם וצלילי העוד – הפקה מיוחדת לפסטיבל

ההרכב המיתולוגי "צלילי העוד" בהנהגתו של רמי דנוך, שהוציא בשנות השבעים את שירי האמהות והסבתות המזרחיות מהסלון והמטבח המשפחתי ואל תוך השיח והתרבות הפופולארית, עד שהפכו לקלאסיקות, במפגש עם הרכב הרוק האתני הצבעוני "בום פם" המתכתב עם אריס סאן והמוזיקה המזרחית – יוונית של אותם שנים, ומשיק בימים אלה אלבום שלישי. חאפלה משותפת של ריקודים וכיף גדול, בשירים מן העבר העממי, ועד לעתיד הרוקנרול.

יום ד', 2.6, רחבת הסינמטק, 21:30-22:30
 

נוער מרכז שדרוק במופע


יום ה', 3.6, רחבת הסינמטק, 18:20-19:00
 

מופע נעילה – אביב גדג' – תפילה ליחיד

אחרי חגיגות של גרוב במשך שבוע שלם, שערי הפסטיבל ננעלים בהדהוד רועם. הופעה ראשונה בדרום מאז פסטיבל אינדינגב, של נסיך הרוק הישראלי. מנהיג ומייסד להקת אלג'יר, אשר הכתה גלים בעשור האחרון עם אלבום המופת "מנועים קדימה", שמכר עשרות אלפי עותקים וקצר ביקורות מהללות ושבחים רבים, ביניהם פרס תמלילן השנה של אקו"ם ומועמדות לפרס אנשי השנה במוזיקה. 
במופע להקה חדש, לאחר יציאת אלבומו "תפילה ליחיד", שבאופן בלתי נתפס הצליח לשחזר את הישגי האלבום הקודם ולגרוף תשואות רמות מכל עבר. גדג' הוא אינו עוד התקווה הבאה של הרוק הישראלי אלא המימוש המלא שלה. מופע רוק מלא אנרגיה המתיך טקסטים חריפים ומוזיקה מהמזרח והמערב אל תוך תמהיל ייחודי ופועם. במופע משולבים חומרים מאלבום הבכורה ומתקופת אלג'יר, וכן שירים חדשים.

יום ה', 3.6, רחבת הסינמטק, 21:30-23:00

 
עיצוב האתר: אולגה גולצר