:המכללה האקדמית ספיר מציגה
Hebrew (Israel)English (United Kingdom)

 

הגונב מגנב פטור

To Cheat a Cheat
ישראל / 1977 / עלילתי / 92 דקות / עברית
Israel \ 1977 \ Feature \ 92 min' \ Hebrew
שפות כתוביות: עברית
Subtitles Language: English
ששון וז'קו יודעים שכדי לשרוד הם חייבים לאלתר, ואם לאלתר זה כולל לזייף דרכונים, למכור "חולצות צרפתיות מהונג קונג" לעובדי מס הכנסה, להתחפש למהרישי ולעשות אודישן לתפקיד של אידי אמין אז זה בסדר גמור. כי אם לא יצליחו לשרוד, יישארו מאחור ולזה הם לא מסכימים. הם יודעים שגם איש חוק יכול להיות מושחת, ששון כבר נתפס בעבר ע"י אחד כזה- השוטר בועז דוידזון, שזרק אותו לכלא וגנב לו את החברה. ששון השתחרר מהכלא. עכשיו זה הזמן של ששון וז'קו לעשות את המכה הגדולה.

"קומדיה חברתית, מזרחית, רב-תרבותית, חתרנית ומורכבת. אפשר לראות בו סאטירה רדיקלית על הסטריאוטיפים הנוקשים בחברה הישראלית... הסרט מציין את ראשית עליית הקול המזרחי, ובזה הוא מבשר את ריבוי הקולות שעתיד לאפיין את החברה בישראל. הוא מציב עמדת נגד לאותו הלך רוח אליטיסטי הטוען שהמזרחים, מיום שהשמיעו את קולם, "גנבו את המדינה": הוא מאיין את הלגיטימיות של האליטה הציונית-אשכנזית, הרואה עצמה כמי שכוננה את המדינה על פי עקרונות אוניברסליים של צדק חברתי ושיוויון."


מתי שמואלוף, מתוך הספר "קולנוע דרום 2010"
Sasson and Jacko know that in order to survive they must improvise and if improvising means falsifying passports, selling “French shirts from Hong Kong” to internal revenue employees, dressing up as Maharishis and auditioning for the part of Idi Amin then that’s just fine. Because if they don’t survive, they will be left behind, and that is not an option. They also know that even an officer of the law can be corrupt, since Sasson was already apprehended by officer Boaz Davidson, who threw him in jail and stole his girlfriend. Now out of jail it’s time for Sasson and Jacko to score big time.

בימוי: זאב רווח
הפקה: יצחק שני, יוסף דיאמנט
חברת הפקה: סרטי יונייטד קינג
תסריט: זאב רווח
צילום: יחיאל נאמן
עריכה: טל שובל
מוזיקה מקורית: יאיר רוזנבלום

משחק: זאב רווח,ז'אק כהן,אילן דר,יעקב בן סירא,שולה רווח,מונה זילברשטיין

Director: Ze'ev Revach
Producer: Yitzhak Shani, Yosef Diamant
Production Company: United King Films
Script Writer: Ze'ev Revach
Camera: Yehiel Ne'eman
Editing: Tal Shuval
 
יום ב' 31.5 
13:30  אולם 2

הקרנה בנוכחות הבמאי
Monday 31.5 
13:30  Cinema 2

Screening to be attended by the director
עיצוב האתר: אולגה גולצר