:המכללה האקדמית ספיר מציגה
Hebrew (Israel)English (United Kingdom)


תחרות קולנוע תיעודי–ניסיוני לסרטי ביכורים


פסטיבל קולנוע דרום גאה להשיק השנה תחרות חדשה המיועדת ליצירות ביכורים שהן תיעודיות ותיעודיות-ניסיוניות.
מתוך עשרות הסרטים שהוגשו לפסטיבל נבחרו 5 סרטים לתחרות הרשמית.
הסרטים יוקרנו בהקרנת בכורה ישראלית בכל אחד מערבי הפסטיבל
ויתחרו על פרס בסך כולל של 50,000 ש"ח.

חמשת הסרטים שנבחרו להתמודד בתחרות הינם שונים ומגוונים מאוד ומשרטטים תמונת מצב אותנטית של החברה הישראלית ב–2010. הקו שמאחד סרטים אלה היא העובדה שכולם בוחרים להביט בשוליים של החברה הישראלית ולשמש פה לאלה שקולם אינו נשמע. כל סרט בדרכו מנסה להתבונן במציאות הישראלית באופן סבלני ומדויק, ומנסה להבין טוב יותר את המקום בו אנו חיים מבעד לדמויות מורכבות החיות בקרבנו. הדיוקן החברתי שניבט אלינו מתוך הסרטים הללו הוא קשה ולעיתים אף מטריד, אך גם מלא באנושיות ואהבת אדם. בכול אחד מהסרטים ניתן גם להבחין בבחירות אסתטיות מפתיעות ומשמעותיות שיוצרות עומק נוסף לתכנים המורכבים.

הפרס מוענק בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע, משרד התרבות והספורט, המכללה האקדמית ספיר והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

טקס חלוקת הפרסים יתקיים ביום ה' 3.6 , בשעה 19:00 , אולם 1

חבר השופטים
רן טל, יו"ר חבר השופטים
חביאר פקאר קומי
נטליה אלמדה

זוכי התחרות ונימוקי השופטים לזכייה

443 - ארז מילר
443 מביא את סיפורו של כביש. כביש שהפך כבר מזמן מדרך לעבור ממקום למקום, למשהו עמוק יותר בדיון הישראלי פלסטיני. דרך נסיעה ושיטוט לאורך הכביש חושף הסרט את האנשים שחיים לצידו ובצילו של 443. עולם מטריד חסר רחמים עם מעט מאד תקווה.
הבמאי, גם הוא נמצא במסע פרטי משלו. מסע שלא מסתיים עם כותרות הסיום. אחר הסיפור, הנושא ואחר הקול הקולנועי שלו עצמו, ועל כך אנחנו מעניקים לו את הפרס.

ירוק צהוב אדום - דוד גברו
תוך כדי שיטוט ברחובות נתיבות, מחפש הסרט את התרבות האתיופית האבודה ומוצא את המוסיקה האמריקאית השחורה כצורת הביטוי של הצעירים. מוסיקה שמאפשרת להם לבטא את תחושות הכעס והתסכול.
המצלמה האינטימית של הבמאי מביאה את רחובות העיירה. הדמויות מנסות לפרוץ, לנסח ולהשמיע את קולן. גם הסרט עצמו כמו הדמויות מבקש להשמיע את קולו ועל כך אנחנו מעניקים לא את הפרס.

הסרטים זכו ב-25,000 ש"ח כל אחד

 
עיצוב האתר: אולגה גולצר