/דף הבית//איך להגיע אלינו//צור קשר//ברכות//חסויות//תודות//צוות//English //כניסה לצוות
סשן לילי – המזלות והמקאם
מוסיקה מקורית המביעה את עולמו הרגשי של האדם, את התפילה ואת יופי הבריאה. המוסיקה מבוססת על מוטיבים ונוסחאות עתיקות שנאספו והועברו מדור לדור מתקופת בית המקדש, פרס ויוון העתיקה. בהשתתפות: פרץ (פיריס) אליהו, מארק אליהו ונגן ההקשה גיל המאירי
 
������, 08/06, 23:55  אירועי חוץ 
 
אפריקה השחורה - הערות על מצב היבשת

הקולנוע שעוסק ביבשת אפריקה השחורה בשנים האחרונות בוחן באופן קשה ובלתי מתפשר את מצבה של היבשת. ההתעסקות באפריקה מחולקת לסרטים שמביטים בה מבחוץ ולאלה שמביטים בה מבפנים; היוצרים האפריקאים עורכים חשבון נפש נוקב על מצבה של היבשת ולסיבות שמונעות ממנה להתייצב. היוצרים האירופאים, רובם שייכים למדינות שלקחו חלק בקולוניאליזם, מביטים ביבשת במבט מרוחק יותר, מתבונן מהצד, אך לא נעדר מביקורת עצמית. דיון על מצבה של יבשת אפריקה מבעד לעדשת המצלמה בהשתתפות טיירי מישל, אוסוולד לואט-הלדה, ז'רום ברון, גבריאל קול ואריאל סיפל.

 

��������, 09/06, 19:00  אולם 2 
 
סשן לילי – קול / אימאז'
דיאלוג מוסיקלי / ויזואלי בין שני נגנים לזרימה ויזואלית של אימאז'ים. מופע דיאלקטי בין מה שנשמע למה שנראה וברווח ביניהם. בהשתתפות: עמית כהן ועמרם יעקובי.
 
��������, 09/06, 23:55  אירועי חוץ 
 
 
 
דיון ביצירתה של ענת אבן

סרטיה של ענת אבן בוחרים להביט בחברה הישראלית במבט ביקורתי וחם גם יחד. רגישותה של אבן מאפשרת לה לבחון מקרוב סוגיות שונות ומורכבות כמו עוולות, מוות, אי-צדק, התפכחות מחלומות, מיתוס מול מציאות, כל זאת במבט דיאלקטי הנע בין כתב אשמה לשיר קינה. הפסטיבל מציע מבט מחודש בארבעה מסרטיה לרבות הקרנת טרום בכורה של סרטה החדש והמסקרן. הפאנל יוקדש לדיון מקיף ביצירותיה של אבן תוך בחינת הצורה והתוכן המאפיינים אותם.

הפאנל בהנחיית ד"ר צבי טל ובהשתתפות ענת אבן, דרורית גור אריה ואורנה לוי.

 

��������, 10/06, 12:00  אולם 2 
 
גברים בשולי הפריים בקולנוע הישראלי

פאנל מיוחד שיוקדש לתימה שמציעה התכנית הישראלית השנה - גברים בשוליים. לצד דמותו של הצבר המיתולוגי, צמחו להם בקולנוע הישראלי גיבורים אחרים, גיבורים שאין להם מקום בשיח ההגמוני ושהם אינם חלק מהאתוס הציוני. (אנטי) גיבורים אלה מנסים למצוא את מקומם בחברה הישראלית ונלחמים בכדי להשתלב בתוכה. במסגרת הפאנל נארח מספר במאים שסרטיהם מציגים (אנטי) גיבורים מסוגים שונים. הפאנל בהנחיית ד"ר אבנר פיינגלרנט ובהשתתפות הבמאים הבמאים מנחם גולן ("קזבלן"), נסים דיין ("אור מן ההפקר", "איש בקצה") ומושון סלמונה ("וסרמיל").

 

��������, 10/06, 20:00  אולם 2 
 
סשן לילי - הסרטים שרצינו והסרטים שעשינו
שיחה על הפער שבין חלומות למציאות. הבמאים והתסריטאים המצליחים אורי סיון ("קלרה הקדושה", "בטיפול") ורני בלייר ("שבתות וחגים", "פרשת השבוע") נפגשים בכדי להרהר על הזמן שחלף בין היותם סטודנטים שאפתניים לקולנוע לבין מה שנהיו כמה עשרות שנים אחרי.
 
��������, 10/06, 23:55  אירועי חוץ