/דף הבית//איך להגיע אלינו//צור קשר//ברכות//חסויות//תודות//צוות//English //כניסה לצוות
קולנוע חברתי
פרויקט "קולנוע חברתי" מעודד את השימוש באמצעי המבע הקולנועים על מנת לתת ביטוי אישי לצעירים ומבוגרים כאחד. במהלך השנה האחרונה סטודנטים מהמחלקה לקולנוע וטלוויזיה של מכללת ספיר ובני שירות מפרויקט "קולות מהנגב" הדריכו קבוצות של נוער ומבוגרים משדרות, נתיבות ושער הנגב. במהלך אירוע זה נצפה במגוון תוצרים שנעשה במהלך השנה על ידי המשתתפים.
פרויקט זה נוצר בשיתוף קולות בנגב, סינמטק שדרות, היחידה למעורבות חברתית של משרד הדיקן של מכללת ספיר והאגודה להתנדבות.
 
��������, 07/06, 14:00  המרכז לאומנויות הבמה 
 
קולנוע וזהות
הפרויקט, "מי אני – מכירים ויוצרים בקולנוע", שם לו למטרה להפגיש בני נוער החיים בישובים שכנים בנגב לסדנא של היכרות, עבודה משותפת ועשיית סרטים תיעודיים קצרים אודות הזהות האישית והחיים המורכבים באזור. מכלול הסרטים חושף בפנינו תמונת עולם ייחודית ואינטימית. במסגרת הסדנא יוקרנו הסרטים : "החיים יפים?", "מצטער, לא יכול להיות אבא", "חלום", "בסמה –חיוך".
בשיתוף סינמטק ירושלים ומרכז גילה לחינוך אזרחי ודמוקרטיה, האוניברסיטה העברית בירושלים
 
 
��������, 07/06, 18:30  אולם 2 
 
שירה קולנועית

היכרות עם שפה קולנועית הדומה במהותה לשירה. הסדנא תחשוף את הסרטים שנוצרו במהלך השנה, סרטים קצרים בפילם 8 מ"מ שחור לבן, עם חומר גלם של 3 דקות בלבד ללא קול בהנחיית עמרם יעקובי.

 
������, 08/06, 16:00  המרכז לאומנויות הבמה 
 
פרויקט צו 8 מ"מ

צו 8 מילמטר הינו צו הגיוס של יוצרים ואנשי הקולנוע במאבק על עיצוב המציאות בישראל.
התחרות הינה פרי יוזמה וולנטרית של קבוצת קולנוענים צעירים ששמו לעצמם למטרה לעודד מעורבות חברתית וקהילתית באמצעות שימוש במדיה הקולנועית ככלי שבידו להרחיב ולגוון את הדיון הציבורי.
עם פרוץ המלחמה בדרום נתבקשו יוצרים מרחבי הארץ ליצור סרטים העוסקים בהיבטים האישיים, החברתיים והקהילתיים של המלחמה האחרונה.
המקבץ שיוקרן מאגד את מיטב הסרטים הקצרים שהופקו במסגרת המיזם, סרטים היוצרים פסיפס ייחודי ואותנטי של דעות וזוויות ראיה יצירתיות על המתרחש בישראל שנת 2009.

המיזם הופק בשיתוף קרן גשר לקולנוע רב תרבותי

 

������, 08/06, 21:00  אולם 2 

��������, 11/06, 19:00  אולם 2 

 
 
דקה דרום - יצירה יוצרת זהות

אסופת סרטים קצרים על מושג הדרום והשלכותיו על חיינו פרי יצירתם של תלמידי הקורס "הסרט הקצר" בהנחיית ד"ר דפנה סרינג ומר שלמה ואזנה.

לאחר ההקרנה יתקיים פאנל בהנחיית עמית לרנר.

פרס דקה דרום מוענק בחסות מרכז נתיבים, מרכז צעירים בשדרות.

 

 

��������, 10/06, 10:00  אולם 2 
 
מדרש קולנוע - הבריאה מחדש

פרויקט "מדרש קולנוע" פותח מחדש את סיפור הבריאה בסדרת מפגשים המשלבים סרט, הרצאה וחשיבה מדרשית. במפגש זה נארח את במבי שלג, עורכת מגזין "ארץ אחרת", שתדון בתפקיד שקיבל האדם במלאכת הבריאה. לאחר ההרצאה יוקרן הסרט "חסר מנוחה" (עמוס קולק, 2008) הדורש בדרך קולנועית את נקודת המפגש בין האדם לבין האחריות שהוא נוטל בעולם. הסרט בוחן את הקונפליקט שמתרחש בין רצונותיו האישיים של האדם, המבוססים על מניעים אנוכיים והשרדותיים, לבין האחראיות המשפחתית, החברתית ואפילו הלאומית, שהמציאות מניחה לפניו. מנחה: אדם רוטברד.

פרויקט "מדרש קולנוע" הוא פרי יצירה משותפת של בית הלל, סינמטק שדרות, קולות בנגב והיחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן - המכללה האקדמית ספיר.

 

��������, 10/06, 15:30  אולם 2 
 
וידאו דאנס

ז'אנר סרטי הוידיאו דאנס מפגיש שני תחומי אמנות השונים זה מזה באופן מהותי, הקולנוע והמחול. המפגש ביניהן אינו פשוט ודורש צורה ייחודית שתהלום תוכן חדש. התוצאה היא עשייה אמנותית רעננה ושונה. השנה יוצגו לראשונה סרטי וידיאו דאנס שנוצרו ב-2009 בשיתוף פעולה עם רקדני סדנת המחול מטה אשר בגעתון. הסרטים נוצרו על ידי סטודנטים במחלקה לקולנוע וטלוויזיהבמכללת ספיר בהנחיית מיקי כהן.

 

��������, 10/06, 18:00  אולם 1 
 
פיצ'ינג ליוצרים צעירים

מטרת הסדנא להעניק הזדמנות ליוצרים בראשית דרכם. לחוות תהליך הצגת סרט בפני קרנות, גופי שידור ומפיקים בכירים ולסייע להם בהיכרות עם נציגי הגופים והתעשייה. היוצרים המשתתפים הינם סטודנטים ממגוון בתי הספר לקולנוע בישראל העומדים בפני יצירת סרט הגמר שלהם.
מיזם משותף לפורום היוצרים הדוקומנטרים, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן יהושוע רבינוביץ' - פרויקט קולנוע ופסטיבל קולנוע דרום. בהפקת אסנת טרבלסי.

 

 
��������, 11/06, 11:00  המרכז לאומנויות הבמה 
 
 
פרויקט עזה-שדרות

הפרויקט האינטרנטי, "עזה-שדרות", בוחן ומלווה את החיים כפי שחווים אותם גברים, נשים וילדים מעזה ומשדרות. בתנאי מחיה קשים, תחת טילים והפצצות מהאוויר או בשקט מתוח, אנשים ממשיכים לעבוד, לאהוב ולחלום. במפגש זה יביאו בפני הקהל המפיקים אסנת טרבלסי ואריק ברנשטיין והבמאי רובי אלמליח, את תהליך העבודה החדשני והמרתק בו  למשתמשי האינטרנט מתאפשרת גישה אינטימית, אינטראקטיבית, ולא-ליניארית לפיסות חיים משני צידי הגבול.

 

��������, 11/06, 16:30  אולם 1